Bizi takip edin
Bizi takip edin
Sağlık

Hastaların fotoğraflarını yayınlatan doktora gözaltı9.01.2019 15:55:35
İzmir'de bir doktorun meme muayenesi sırasında çektiği gizli kamera görüntüleri ortaya çıktı. Doktor gözaltına alınırken idari ve yasal soruşturma başlatıldı.

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’ndaki bir muayene odasında hastaların gizli görüntülerinin çekildiği ortaya çıktı. Bir doktor tarafından meme muayenesi sırasında çekilen çok sayıda kadının görüntüsü, Ruslar tarafından kurulduğu belirtilen bir internet sitesinde paylaşıldı. Kadınların görüntüsünü çektiği belirtilen doktor gözaltına alındı.

 

İnternet sitesinde meme muayenesi olurken çekilen çok sayıda kadının doktor tarafından üzerindeki ya da masa üstündeki gizlice çekilen görüntü ve fotoğraflarının yakın zamanda isimleriyle paylaşıldığını gördü. 18 Aralık 2018’de paylaşılan görüntüde genç bir kadını muayene eden doktorun, “Hocama göstermek için bir fotoğraf almam gerekiyor” dediği duyuluyor. Görüntüleri paylaşan kişinin takip ettiği sayfalar arasında çok sayıda cinsel içerikli hesaplar da yer alıyor.

Cuma günü görüntüsü paylaşılan ve daha sonra silinen mağdur kadın durumu öğrenince Yeşilyurt’ta bulunan Siber Suçlarla Mücadele Müdürlüğü’ne giderek doktor E.B.Ç’den şikayetçi oldu. Emniyette yaklaşık iki saat ifade veren kadının şikayeti sonrası Narlıdere’de oturan doktor E.B.Ç gözaltına alındı. E.B.Ç. emniyetteki işlemlerinin ardından bugün öğle saatlerinde adliyeye sevk edildi.

HASTANEDEN AÇIKLAMA GELDİ

Bu arada konuyla ilgili hastaneden yapılan açıklamada, “Hastanemiz bünyesinde oluştuğunu tespit ettiğimiz siber suçlar kapsamında kişisel verilerin saklanması ve paylaşılması konusunda suç işlediği şüphesi oluşan personelimiz açığa alınmış, hakkında idari ve yasal soruşturma başlatılmıştır” denildi.İLGİLİ HABERLER