Bizi takip edin
Bizi takip edin
Medya

Kaşıkçı'nın öldürülme görüntüsü olarak paylaşılan fotoğraf film karesi çıktı25.10.2018 17:30:22
Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürüldüğü ana ait olduğu iddiasıyla haber sitelerinde yer alan fotoğrafın, "El Gringo" filminden alındığı ortaya çıktı.

Sosyal medyada ve haber sitelerinde, gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürüldüğü ana ait olduğu iddia edilen fotoğraf, “El Gringo” isimli filme ait çıktı.

Teyit.org’dan Mert Can Yılmaz’ın haberine göre, çeşitli haber sitelerinde paylaşılan fotoğrafın Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’na girdikten sonra kendisinden haber alınamayan gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın “son nefesini verdiği ana olduğu” iddia edildi.

Korkusuz Medya ve TR-Nyheter gibi Türkçe yayın yapan internet sitelerinin yanı sıra fotoğrafın Arnavutça yayın yapan Syri, Telegraf, Dualajm, Faxweb ve TPZ gibi haber sayfalarında paylaşıldığı görülüyor.

İddiaya konu olan bu kare bir filmden alınmış. Fotoğraf, El Gringo isimli filmden bir kareyi gösteriyor. 2012 yılı yapımı El Gringo filmin fragmanına YouTube’dan ulaşmak mümkün. Fragmanın 32’nci saniyesinde bahsi geçen kare görülebiliyor.

Filmin oyuncu kadrosu incelendiğinde görüntüdeki kişinin filmde Tortuga rolünü canlandıran oyuncu Petar Bachvarov olduğu görülüyor. Karedeki kişinin filmde Tortuga rolünü canlandırdığını filmin 56’ncı saniyesinde görmek de mümkün.İLGİLİ HABERLER