Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

CHP’den "Adalet Kurultayı" kararı!31.7.2017 11:40:45
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Bülent Tezcan gündeme ilişkin açıklama yaptı. Tezcan 26-30 Ağustos tarihleri arasında Çanakkale'de 5 günlük bir adalet kurultayı yapacaklarını söyledi.


CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Bülent Tezcan, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, "'Adalet Yürüyüşü'nün ardından toplumun her kesiminden çok önemli çağrılar geldi." dedi ve şöyle devam etti:

"Bütün toplum kesimlerinin adaleti tartışacağı bir kurultay talebi geldi Türkiye’den. Bütün adaletsizliklerin tartışılacağı bir kurultaya ihtyaç var dendi ve o nedenle, 26-30 Ağustos tarihleri arasında Çanakkale’de 5 günlük bir adalet kurultayı yapacağız...

Bu kurultayda, toplumun her kesimi bütün boyutlarıyla Türkiye'de yaşanan adaletsizlikleri ve çıkış yolllaırnı konuşacak. Peki neden kurultay? Çünkü, tarihimizde atalarımız bütün büyük devlet meselelerini ve toplumsal sorunları kurultayla çözmüşler. Halk ve millet olarak bir araya gelmişler ve meseleleri çözmüşler. Adalet gibi temel mesele ancak ve ancak tarihi birikimimize uygun olarak adalet kurultayıyla mümkün olabilir dendi ve bizim tarafımızdan bunun uygulanması zaruri olarak görüldü..."

YARGILANAN ADALETTİR

Cumhuriyet davasında savunmalar bir şeyi gösterdi; yargılanan adalettir Cumhuriyet yazarları değil. Gazetecilerle ilgili davalarda adalet yargılanmaktadır. Ne yazık ki adalet önünde yargılanması gerekenler kaçırılırken Cumhuriyet yazarları mahkeme önünde adaleti savunmakla karşı karşıya bırakıldı. 7 tahliye yarım sevinçtir diğerlerinin de tahliye edilmesi gerekir.

Gazeteciler orada savunma yapmadılar, iddia ettiler. Adaleti yok edenleri itham ettiler. Doğruydu. 'İtham ediyorum' sözü üzerine Ahmet Şık hakkında soruşturma başlatıldığını öğrendik. Savunma hakkının kısıtlanmasının bir başka örneğini o davada gördük. Türkiye'de adalet yok edilmiştir. Bir büyük adalet yürüyüşü yaptık. Bu büyük yürüyüş ve buluşmasında Türkiye'nin önemli bir davası açıldı; adalet davası.

KİMLERE DAVET GİDECEK?

Adalet dosyasına benim de koyacak bir arzuhalim var diyen herkesi davet ediyoruz. Yeter ki adalete katkı vermek istiyorum desin.

ERKEN SEÇİM

Parlamentoda böyle bir irade olursa biz yarın seçim olacak gibi hazırız. Muhalefet partileri seçimden kaçmaz. Sayın Erdoğan'ın yorgunluğu Türkiye'yi yoruyor bundan çıkmanın yolu iktidar değişikliğinden geçiyor.

İLGİLİ HABERLER