Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

“Biz Soylu gibi dün hırsız dediğimize bugün reis demeyiz”12.12.2017 17:13:50
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve partiyi hedef alan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu ‘mafya tetikçisi’ne benzeterek, “Biz Soylu gibi dün hırsız dediğimize bugün reis demeyiz. Dün hakaret ettiğine tetikçilikle kariyer planlaması yaparken bizi hedef alan Soylu’ya sözümüz, başka kapıya” dedi.

İçişleri Bakanı Soylu’nun “Sen bittin” sözleriyle doğrudan Kılıçdaroğlu’nu hedef almasıyla, “AKP, Man Adası belgelerinin rövanşı alacak bir çıkış planlıyor” yorumları öne çıktı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, sürece ilişkin BirGün gazetesinin sorularını yanıtlarken, “Vergi kaçırmak için Man Adası’nda kurulan aile şirketi rezaletinin açığa çıkması, ABD’deki Sarraf davasında kirli çamaşırların ortaya dökülmesinden rahatsız olan AKP, CHP’ye karşı belediyeler üzerinden taarruza geçti” dedi. İftira ve şantaj kampanyası yürütüldüğünü savunan Özel, Ataşehir Belediye Başkanı’na tebligat yapılmadan iddiaların yandaş gazetenin internet sitesinden yayınlandığına dikkati çekti.

Özel’in açıklamaları özetle şöyle:

AKP ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTÜ GİBİ

AKP uzun süredir devleti organize suç örgütünü yönetir gibi yönetiyor. Kimi FETÖ’cülüğü, kimi aldığı rüşvetler, yaptığı hukuksuzluklar konusunda haklarında kanaat oluşmuş kendi belediye başkanlarını ‘ya istifa ya mahkeme’ şantajıyla görevden el çektirirken, aynı zamanda kendilerinin de ortak olduğu bütün pislikleri örterek ödüllendirdiler.

YÜZDE 45'İ SEÇTİĞİ BAŞKAN YÖNETMİYOR

Şu anda ülke nüfusunun yüzde 45’ i seçtiği belediye başkanlar tarafından yönetilmiyor. Ya kayyımlar ya da istifa ettirilenlerin yerine Saray’dan atanan isimler yönetiyor. Biz asıl hakemin halk olduğunu söyleyerek bu tabloda seçimlerin yenilenmesini önerirken, seçimden kaçan AKP, şimdi CHP’li belediyeleri hedef aldı. Yapılanın CHP’nin temiz siyaset için attığı adımlara karşı bir intikam saldırısı olduğu açık.

BİZİ KENDİSİYLE KARIŞTIRMASIN

İçişleri Bakanı Soylu’nun Ataşehir Belediye Başkanımız ile ilgili operasyonun ardından yaptığı açıklamalar dikkat çekici. Üçüncü sınıf mafya filmlerinde bile rastlanılmayan klişeleri kullanarak tehdit ediyor. ‘Sen bittin Kılıçdaroğlu’ ve benzeri söylem bir İçişleri Bakanı değil bir organize suç örgütü söylemi. Soylu, mafya babasının iletmesini istediği mesajı bütün kabalığıyla ileten tetikçi gibi. Süleyman Soylu bizi kendisiyle karıştırmasın. Biz Soylu gibi dün hırsız dediğimize bugün reis demeyiz. Dün hakaret ettiğine tetikçilikle kariyer planlaması yaparken bizi hedef alan Soylu’ya sözümüz, başka kapıya…

EN SERT SÖZLERİ DÖNEKLER SÖYLER

Geçmişte ‘paçasından pislik okuyor’ dediğinin bugün paçasına yapışarak tutunmaya çalışmanın ötesinde Soylu’nun 2010 Referandumu’nda bir başka partinin başındayken canını dişine takarak yargıyı cemaate teslim edecek süreci destekleyen bir kampanya yürütmesini, nefessiz kalırcasına Gülen’i, kumpas davalarının savcılarını savunmasını da kimse unutmadı. Herkes bilir ki en sert sözleri dönekler söyler.

 İLGİLİ HABERLER