Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

"Lideri BOP Eşbaşkanı olan ittifak 'yerli ve milli' olamaz"14.2.2018 17:45:10
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 36. Olağan Kurultayın ardından oluşturduğu Merkez Yönetim Kurulu'nu topladı. Toplantı sonrası parti sözcüsü Bülent Tezcan açıklamalarda bulundu.

Tezcan'ın açıklamaları şöyle:

"Kurultayımızı tamamladık. Partimizin organları oluştu. Genel başkanımız yeniden seçildi ve görevine devam ediyor. Yeni Parti Meclisi'miz oluştu. MYK da ilk toplantısını yapıyor.

Yoğun gündem içerisinde parti örgütünü ve Türkiye'yi seçime hazırlayacak etkin çalışma koşullarını MYK'mız hazırlayacak. Türkiye yeni bir açılım bekliyor. Tüzük kurultayı ilanımızı yaptık. Genel başkanımız tüzükte yeni dönemin ihtiyaçlarına uygun değişiklikleri yapmak için 9-10 Mart tarihlerinde kurultaya çağrı yaptı. Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde kurultayımızı yapacağız. Parti yapısal anlamda da yeni döneme hazırlanacak.

"ENİS BERBEROĞLU'NUN BERAAT ETMESİ GEREKİRDİ"

Dün Enis Berberoğlu hakkında hüküm verildi. Enis Berberoğlu suçsuzdur. MİT TIR'ları çerçevesinde açılan davaların hiçbirisi çağdaş hukuk devletinde soruşturma konusu bile yapılmaz. Enis Berberoğlu haksız şekilde 5 yıl hapse mahkum edilmiştir. Beraat etmesi gerekirdi. Hukuksuzluğu gidermek Yargıtay'ın görevi olmuştur. Yerel mahkeme casusluktan ceza vermişti. Ortada casusluk suçu olmadığı açık. Şimdi devletin sırlarını ifşadan 5 yıl verildi. Bu suç oluşmamıştır. Birincisi, Berberoğlu'nun suçun faili olduğunun delili yoktur. Ayrıca devletin terör örgütlerine silah taşıması mümkün değildir. Siz cümle alemin bildiği bir bilgiyi devlet sırrı diye kabul edemezsiniz. Bu nedenle bu davalar siyasi davalardır. Mahkumiyet kararları siyasidir. Casusluktan hüküm veremeyince sırları ifşadan ceza verdiler. Yargıtay'dan dönmezse AİHM karar verecektir. 5 yıl ceza kararından sonra Enis Berberoğlu'nun hala tutuklu bulunması kabul edilemez. Tutukluluğun devamı siyasi dava olduğunun kanıtıdır.

"LİDERİ BOP EŞBAŞKANI OLAN İTTİFAK YERLİ VE MİLLİ OLAMAZ"

Türkiye tek adam ittifakının saldırısı altında. Yerli ve milli ittifak diye millete yutturmak istedikleri ittifak tek adam ittifakıdır. Tek adam ittifakı Türkiye'nin demokrasisine saldırmaktadır. Taraflar belli olmuştur. Ya tek adam ittifakının ya da demokrasi ,adalet, huzur ittifakının yanında olacaksınız.

Tek adam ittifakının lideri BOP eşbaşkanıdır. Liderinin BOP eşbaşkanı olduğu bir ittifaka milli ittifak diyorlar. BOP eşbaşkanının ittifakı yerli ve milli olamaz. Türkiye için gayrimilli projedir. Sınırları yeniden çizme projesidir. Türkiye'yi bölme projesidir. Bu ittifakın sözcüleri var. Sabahtan akşama kaç tane sözcüye cevap vermek zorunda kalıyoruz. Demokrasi, huzur ittifakının sözcüleri 4 sözcüye cevap vermek zorunda. Birisi sarayın sözcüsü İbrahim Kalın, birisi hüümet sözcüsü Bekir Bozdağ, diğeri Mahir Ünal. Şimdi de tek adam ittifakının sözcüsü Devlet Bahçeli var. Demokrasi ittifakının sözcülüğünü yürütmeye kararlıyız. Türkiye huzur ve adalet içinde yaşamak istiyorsa demokrasi ve huzur ittifakının etrafında toplanacak. Milleti bölüyorlar. Zaten ideolojik temelleri BOP eşbaşkanlığına dayandığı için doğal olarak bölücü bir ittifak. Kendisinden olmayan herkes terörist. Kamuoyunun vicdanına havale ediyyoruz.

2 lider var. Biri PKK bölgede silah dağıtırken, mahkemeler kurarken, vergi adı altında haraç toplarken valilere karışmayın talimatı verdi. Bu lider Erdoğan. Tek adam ittifakının lideri. Öbür tarafta başka lider var. PKK ona pusu kurmuş. O da Kemal Kılıçdaroğlu.  

"TERÖR ÖRGÜTLERİYLE İŞ TUTANLAR İBREYİ BÖYLE KAYBEER"

Çıkıp sıkılmadan sabahtan akşama kadar Kılıçdaroğlu ve kendinden olmayan herkese terörist yaftası yapıştıracak kadar düşkünlük içindeler. Vicdan terazisine havale ediyoruz. Teröre destek veren birini arıyorlarsa aynaya bakacaklar. Salih Müslim'i İçişleri Bakanlığı'nın arama listesine koymuşlar. 4 milyon da ödül koymuşlar. Komedi. Terör örgütleriyle iş tutanlar ibreyi böyle kaybederler. 

Bu ittifak huzuru bozma konusunda maharetli ve kararlı olduğu için hedef göstermeye başladı. Genel başkanımızı hedef gösterdi. Vekillerimizi, il başkanlarımızı hedef gösteriyorlar. Daha şehide kelle dediğinin hesabını vermedi, terör örgütleriyle yaptığı ittifakların, her türlü milliyetçiliği ayağımızın altına aldık dediğinin hesabını vermedi, FETÖ'yü devlete yerleştirmenin, en büyük casusuluk faaliyetine iştirakın alt yapısını hazırlamanın hesabını vermedin. Şehitleri suistimal edeceksin, buna itiraz eden arkadaşlarımızın sözlerini çarpıtıp kamuoyuna sunacaksın. Tek bir CHP'linin olumsuz sözü olamaz. CHP'liler şehide kelle dememiş, siyasetin istismar malzemesi haline getirmemiştir. Sen istismar malzemesi haline getirip, grup toplantısında teşhir edeceğini sanacaksın. 

Size bir sorumuz var. Ne yapmaya çalışıyorsunuz? Toplumu 12 Eylül öncesi döneme çevirmeye mi çalışıyorsunuz? Siz konuşuyorsunuz ardından çete kılıklı meczuplar sosyal medyada vurun, kırın paylaşımları yapıyorlar. Sizin sorumsuzluğunuzdan alıyorlar bu cesareti. İktidar sorumluluğunu taşıyanlar 40 düşünüp bir konuşacaklar. Besleme medyanız sabah çıkıyor arkasından sütun sütun toplumu kamplaştırmaya çalışıyorlar, çete mensupları etrafı kışkırtıyor. İktidar eliyle bunu yapma hakkına sahip misiniz? Oturun düşünün, aklınızı başınıza alın.

"SAVCILIK MAN ADALARI BELGELERİNİN GERÇEK OLDUĞUNU TESPİT ETTİ"

Man Adası belgeleri ile önemli adım atıldı. Savcılık takipsizlik kararı verdi. Kararın içnde önemli tespitler var. Genel balşkanımız Man Adası belgelerini açıkladı. 1 sterlinlik Bellway Ltd. şirketiyle Erdoğan'ın akrabaları arasında 15 milyon liralık  para trafiğini açıkladı. Sahte dediler. Savcılık belgelerin gerçek olduğunu tespit etti. Hani sahteydi. Sahte olan bir şey varsa o da Erdoğan'ın söyledikleridir. Bugüne kadar söylediği her şeyde olduğu gibi. 

Erdoğan'a 2 görev düşüyor. Derhal istifa etmesi gerekiyor. 

15 milyon liralık trafiği kendisi açıkladı. Şirket sattılar dedi. Erdoğan'ın yakınlarının 15 milyon dolarlık (60 trilyon lira) şirketi varmış. Bu şirket hangi şirket, ne zaman kuruldu, sermayesi, bilançosu nedir, ne kadar vergi verdi? Bellway 1 sterlinlik şirket, 60 trilyonu nasıl ödedi? Bunu takip edeceğiz. 

(Metin Külünk'ün Kılıçdaroğlu'nu yerine birini hazırlıyorlar sözleri) Külünk'ü sözleri ve kendisini ciddiye alınacak biri olarak düşünmüyorum."İLGİLİ HABERLER