Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Karamollaoğlu'ndan ittifak sorusuna yanıt14.3.2018 19:06:21
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ittifakla ilgili bir soru üzerine, AK Parti'nin yanlış politikalar uyguladığını söyledi.

‘TÜRKÇE KONUŞTUĞUM KANAATİNDEYİM’

Temel Karamollaoğlu ittifak konusuyla ilgili bir soru üzerine, “İktidar partisi yaptığı yanlışlardan dönerse oturup konuşulur. Dış politikadaki yanlışlar devam ederse, sizin bu söyledikleriniz benim umurumda değil denirse, OHAL’den yanayım denirse bu ittifakın altına neden imza atayım. Ben, beni bu yaptığınız yanlışlara ortak etmeyin diyorum. Türkçe konuştuğum kanaatindeyim” dedi.

‘İKTİDAR PARTİSİ ‘BİR ŞEYİ DEĞİŞTİRMEM’ DİYOR’

Bir gazeteci ise AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal’ın, Saadet Partisi’nin bundan sonra ne yapacağına yine Saadet Partisi karar verecektir. Sanki yüzde 10-15 oy oranında yüksek bir popülerlik kazandırılmasının da sanki bir kilit parti gibi konuma taşınmasını da siyasi olarak gerçekçi bulmuyorum” açıklamasını sordu.

Ünal’ın sözlerini doğru bulmadığını belirten Karamollaoğlu, iktidarı hedeflediklerini söyledi. Karamollaoğlu, şöyle devam etti:

“Biz iktidara gelmeye hazırlanıyoruz. Yüzde 10-15’le iktidara gelinmez. Bunları inanarak söylüyorum. Bizim yüzde 6,10,15 gibi bir hesabımız yok. Biz milletin sorunlarını çözmek için iktidara talibiz. İttifak yapmak isteyen iktidar partisi ‘Dediğim dedik bir şeyi değiştirmem’ diyor. Muhalefet partileri dediklerimize sıcak bakarsa onlara sırtımızı mı dönelim? Herkese kapımız açık, memleketin menfaatlerini gözeterek ittifak yaparız.”İLGİLİ HABERLER