Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

TBMM'de kavga... CHP'li kadın vekil darp edildi11.1.2017 21:23:38
Meclis Genel Kurulu’nda, Anayasa değişiklik teklifinin birinci tur görüşmelerinde 3. madde için gizli oylama yapılırken gerginlik yaşandı.

AKP Grup Başkan vekili Mustafa Elitaş, açık oylamaları cep telefonu ile çekmeye çalışan CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Hürriyet Kaplan’ın üzerine yürüyerek fiziki müdahale bulundu.

 

AKP'li Elitaş'ın saldırısına uğrayan CHP'li Kaplan, Genel Kurul'da kendisine düzenlenen saldırıya ilişkin konuştu.

CHP'li Kaplan'ın konuşması şöyle:

"MÜDAHALEYE UĞRAYAN BEN, MAĞDUR SİZ"

"Mağdur edilen ben müdahale, fiziki müdahale uğrayan ben, konuşan siz, gene mağdur olan siz. Gene burada çıkıp hikaye anlatan siz. Arkadaşlar bir grup başkanvekiline (AKP'li Mustafa Elitaş) yakışmıyor, bir kadına fiziki müdahalede bulanmak. Burada sizi kınıyorum Sayın Elitaş. İdare Amiri ( AKP'li Ahmet Gündoğdu) sizi de kınıyorum. Resmen telefonu elimden gaspettiniz, fiziki müdahalede bulundunuz.
"BOYNUMUN HALİNİ GÖRÜYOR MUSUNUZ?"

Bakın boynumun halini görüyor musunuz? Yalancı da sizsiniz, burada insanları kandırmaya çalışıyorsunuz, kınıyorum. Bir kadına saldırabilecek kadar, gözü dönmüş olmanızı kınıyorum. Bir kadına müdahale edebilecek kadar başkanlık hırsına bürünmüş olmanızdan dolayı sizi kınıyorum.

"YERE BATSIN SARAYLARINIZ"
Bir kere daha söylüyorum; Yere batsın saraylarınız, yere batsın başkanlığınız, yere batsın anayasınız, yere batsın hırsınız..."İLGİLİ HABERLER