Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Saadet Partisi, 'camide evet propagandası'na karşı çıktı9.2.2017 06:23:23
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık olağan basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Açıklamalarının büyük bir bölümünü Varlık Fonu'na ayıran Karamollaoğlu, Maalesef ülkenin bugüne kadar birikimlerini bundan sonra alacakları borçlara karşı teminat olarak göstermek hatta ve hatta ipotek etme anlamına geliyor. Bunun adı Varlık Fonu değil, ipotek listesi” diyerek eleştirdi.

KANAATLER HER YERDE DİLE GETİRİLEBİLİR AMA CAMİDE DEĞİL

Karamollaoğlu, basın mensuplarının sorularını da yanıtladı. ‘İmamların referanduma ilişkin yaptığı açıklamaları nasıl değerlendiriyorsunuz?’ şeklindeki soruya Karamollaoğlu, “Elbette doğru bulmuyorum. Herkesin, devlet memurlarının bir kanaati olur. Bu kanaatlerini de her yerde dile getirebilirler ama caminin içinde bunu dile getirmesi sadece suiistimalden ibarettir. Onu yapan insan iyilik yapıyorum sanıyor ama bu doğru değil” dedi.
 

EVET DİYEN DE HAYIR DİYEN DE BU ÜLKENİN İNSANI

Karamollaoğlu cevabının devamında ise ülkenin en önemli meselesinin iç gerginlik olduğunun altını çizerek, “En büyük sorun, birbirimizi hasım gibi görme meselesi. Evet diyen şöyle ötekisi böyle, biri vatan haini ötekisi kahraman. Türkiye’de meseleler böyle mütalaa edilemez ki. Bu tarzdaki çıkışlar ortaya konan mevzunun müdafaa edilemediğine işaret eder. Bu da doğru değil. Buna evet diyenler de hayır diyenler de bu memleketin insanı. Kimse düşmanlık yapmak için böyle bir tavır sergileyemez. Doğru bildiğimizi başka bir arkadaşımızda yanlış tabir edebilir. Bu gün de yarın da biz bu memlekette birlikte yaşayacağız. Allah korusun bu memlekete bir saldırı olursa tıpkı 15 Temmuz’da olduğu gibi birlikte direneceğiz. Hiçbir şey ak ve kara değildir” şeklinde konuştu.


İLGİLİ HABERLER