Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Kılıçdaroğlu'ndan talimat: Yanıt vermeyin9.2.2017 07:49:40
Partisinin MYK toplantısına başkanlık eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kurmaylarına FETÖ ve PKK’nın da, “hayır” cephesinde yer aldığı iddiasından hareketle CHP ile bazı terör örgütlerini yan yana göstermek isteyen Başbakan Binali Yıldırım ve hükümet cephesinin açıklamalarına yanıt vermemeleri talimatı verdiği öğrenildi.

Yaklaşık 3 saat süren toplantıda Kılıçdaroğlu’nun, Türkiye’deki tüm köy ve mahalle muhtarlarına mektup yazacağı belirtildi. 50 bini aşkın muhtara iletilecek mektupta, referandumda neden “hayır” oyu kullanılması gerektiğini anlatacak duygusal bir içeriğin kullanılacağı ifade ediliyor. Kılıçdaroğlu’nun referandum sürecinde yörükler ve göçmenlerle de ayrı ayrı buluşacağını belirttiği öğrenildi.

Logosuz kampanya
CHP’nin partiye ait arabalarında parti logolarının ve altı ok simgelerinin sökülmesi kararı da alındı. Toplantıda, “kurumsal olmayan” ve “logosuz” bir kampanyanın yürütülmesi benimsendi.


Toplantıda, Kılıçdaroğlu’nun Anayasa Mahkemesi’ne gidilip gidilmemesi yönünde kurmaylarının görüşlerini sorduğu, ancak bu yönde bir karar açıklamadığı ifade edildi. Kılıçdaroğlu başta olmak üzere kurmaylarının eğiliminin Anayasa Mahkemesi’ne gidilmemesi yönünde olduğu öğrenildi.

Dilimizi sadeleştirelim
Kılıçdaroğlu’nun Türkiye Varlık Fonu’na yeni aktarımlar yapılmasına yönelik eleştirilerini sıraladığı, konunun gündemden düşürülmemesini talep ettiği, “Ancak dilimizi biraz daha sadeleştirelim” ifadesini kullandığı belirtildi.

İhraçlar için çalışma grubu
Alınan bilgilere göre Kılıçdaroğlu, önceki günkü KHK başta olmak üzere kamudan çıkarılan akademisyenlere yönelik bir dizi çalışma yürütülmesi konusunda kurmaylarına talimat verdi. Bu konuda, akademisyenlerin CHP’li belediyelerde danışman statüsünde istihdam edilip edilemeyeceğine yönelik bir ön çalışma yapılması konusunda görüş birliğine varıldı.
Kılıçdaroğlu’nun MYK toplantısından sonra bazı reklamcılar, bazı gönüllü grupları ve bir araştırma şirketiyle ayrı ayrı görüştüğü öğrenildi.İLGİLİ HABERLER