Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

MHP, 3 hayırcı ilçe teşkilatını daha feshetti17.2.2017 11:54:47
MHP'de hayırcıların tepkisi gün geçtikçe güçlenirken parti yönetimi bu tepkiyi veren ilçe yönetimlerini tek tek görevden alıyor

YeniÇağ Gazetesi'nin haberine göre Bilecik İl Başkanı Mehmet Karuk, bugün itibariyle MHP Genel Merkezi tarafından parti tüzüğünün ilgili maddeleri gereğince Bilecik Pazaryeri İlçe Teşkilatının kapatıldığını söyledi.

Başkan Karuk, konuyla ilgili bir açıklama yapmazken önümüzdeki günlerde parti genel merkezi tarafından yeni bir yönetimin atanacağını kaydetti.

Teşkilatın kapatılmasının Pazaryeri İlçe  Başkanı Ender Metin’in yaptırdığı 'Her HAYIR'da bir şer, her şerde bir HAYIR vardır... Hadi HAYIR'lısı' yazılı pankartın sebep olduğu öne sürüldü.

İKİ İLÇE TEŞKİLADI TADA FESHEDİLDİ

MHP Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çetin'in konuya ilişkin yazılı açıklaması şöyle:

"Parti tüzüğümüzün 52. ve 54. maddelerinin tanıdığı yetkiye istinaden; Denizli ili Buldan ve Serinhisar ilçe teşkilatları, MYK'nın verdiği yetkiye dayanarak Başkanlık Divanı tarafından tüzüğümüzün 34. Maddesine göre yeni teşkilat kuruluncaya yönetim kurulunun feshine karar vermiştir. Bu karar 17.02.2017 tarihinde il başkanlığına ve Denizli Valiliğine bildirilmiştir. İlçe Başkanları Mehmet Tuğrul ve Mehmet Averi hakkında kesin ihraç talebi ile disiplin sevk işlemi başlatılmış olmakla birlikte tahkikatın tamamlanması ve kesin kararın verilmesi akabinde kamuoyu bilgilendirilecektir."İLGİLİ HABERLER