Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

'AKP ile MHP arasında ilk ortak miting bu ilde olsun'18.2.2017 07:23:43
AK Parti ve MHP’nin Osmaniye milletvekilleri ile teşkilatları, Yenikapı’daki gibi Cumhurbaşkanı Edoğan, Başbakan Yıldırım ve MHP lideri Bahçeli’nin katılımıyla ortak bir miting yapılmasını istiyor.

Karar gazetesinin haberine göre AKP ve MHP teşkilatları zaman zaman bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunuyor.

Özellikle MHP lideri Devlet Bahçeli’nin memleketi Osmaniye’de iki partinin yetkililerinin yakınlaşması söz konusu.

Yerelde yapılan görüşmelerde, Osmaniye’de ortak miting fikri ortaya atıldı. Her iki partinin Osmaniye milletvekilleri ve örgütleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ile MHP lideri Bahçeli’nin katılımıyla Osmaniye’de bir miting tertiplenmesi arzusunu dile getirdi. Bu talep, partilerin genel merkezleriyle de paylaşıldı. Karar’a konuşan AK Parti’li bir yetkili, “İstiyoruz ki Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve Devlet Bahçeli, Yenikapı’da olduğu gibi Osmaniye’mizde de birlikte sahneye çıksın. Bu tablo büyük bir heyecan ve sinerji oluşturacak. Osmaniye’de ‘evet’ oylarının yüksek çıkması için çalışan bizlerin de MHP’li arkadaşlarımızın da görüşü bu yönde. Kendi aramızda bunu konuştuk. Umarız bu dileğimiz gerçekleşir” dedi.

MHP lideri Bahçeli’nin parti teşkilatlarına gönderdiği genelgede, “referandumda aynı tercihler içinde bulunacakları siyasi parti ya da partilerle gerek görüldüğü takdirde belirli sınır ve eşikler çerçevesinde ortak çalışmalar yapılabileceği” yönünde sözler sarfetmesi, Osmaniye’de olası bir ortak mitinge zemin hazırlandığı şeklinde yorumlandı.İLGİLİ HABERLER