Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

"Bunlar Nazi kalıntısı, bunlar faşist"11.3.2017 13:39:49
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Hollanda'ya tepki, "Bir sıçrarsın Hollanda, iki sıçrarsın Hollanda..."

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Rotterdam'a gitmeye hazırlanan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun uçuş izninin güvenlik endişesi nedeniyle iptal edilmesine ilişkin olarak Hollanda'ya tepki gösterdi. "Hollanda, bir sıçrarsın iki sıçrarsın; oradaki vatandaşlarımız 16 Nisan'da tezgâhınızı bozacak" diyen Erdoğan, "Siz istediğiniz kadar Dışişleri Bakanımızın uçağını kaldırma. Bakalım senin uçakların bu ülkeye bundan sonra nasıl gelecek? Ben burada diplomasiyi konuşuyorum, vatandaşların uçaklarına bir şey diyemeyiz. Bunlar Nazi kalıntısı, bunlar faşist" diye konuştu.

İstanbul Bağcılar'daki toplu açılış töreninde konuşan Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

15 Temmuz gecesi tüm Bağcılar, tüm İstanbul, tüm Türkiye bir hilal uğruna toprağa düşmeye hazır birer askerdi. Karşılarında ise FETÖ ihanet çetesinin teröristleri vardı. Onları destekleyen karanlık güçler vardı. O gece 249 kardeşimiz tertemiz alınlarından vurularak şehadet makamına erişti. Bir kısmı ne yazık ki arkadan vurularak şehit edildi. Bu ülkede vatanları için, bayrağı için, ezanı için, özgürlükleri için güneş gibi batmaya hazır 80 milyon yürek olduğu müddetçe kimse bize yan bakamaz. Kimse bize dik çöktüremez. Hep söylüyorum, böyle bir milletin mensubu olduğum için rabbime ne kadar hamd etsem azdır.

 

Bağcılar'ı bilirim. Bağcılar'ı severim. Hiç mahçup etmedi. Kardeşlerim, terör örgütleri bir yandan FETÖ'nün malum takımlarını üzerimize salarken veyahut da bunları üzerimize salanlar diğer yandan ne kadar saldırırsa saldırsınlar kendi yolumuzdan yapmayacağız. Kendi gündemimizi asla terk etmeyeceğiz. Bir yandan askerimizle, bir yandan korucularımızla sınırlarımızın içinde ve dışında terör örgütlerine nefes aldırmazken, diğer yandan programlarımızı yatırımlarımızı sürdüreceğiz.

"Hollanda, bir sıçrarsın iki sıçrarsın..."

Bugün Dışişleri Bakanımız Hollanda'da vatandaşlarımızla buluşma programına gidecekken, kendisine uçuşa yasak haberi geldi (Yuh sesleri) Düşünün, Türkiye'nin Dışişleri Bakanı vatandaşlarıyla buluşmak için Hollanda'ya gidecek. Hollanda uçuşa yasak kotasına geçecek. Hollanda, bir sıçrarsın, iki sıçrarsın, ama bilesin ki oradaki benim vatandaşlarım. Sizin tezgahınızı bozacaklar 16 Nisan'da. İstediğiniz kadar baskı yapın. İstediğiniz kadar teröristleri ülkenizde besleyin, büyütün. Bunların hepsi size ters olarak dönecek. Bunlara yönelik şüphesiz ki 16 Nisan'dan sonra uygulamalarımızı başlatacağız.

"Bakalım sizin uçaklarınız bundan sonra buraya nasıl gelecek"

Siz istediğiniz kadar Dışişleri Bakanımızın uçağını kaldırma. Bakalım senin uçakların bu ülkeye bundan sonra nasıl gelecek? Ben burada diplomasiyi konuşuyorum, vatandaşların uçaklarına bir şey diyemeyiz. Bunlar Nazi kalıntısı, bunlar faşist.  Vatandaşlarımız Hollanda'dan, Almanya'dan, İsviçre'den bizi izliyoruz. Hepsine selam olsun.

 İLGİLİ HABERLER