Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

HAYIR çalışması yapan CHP'lileri linç etmek istediler15.3.2017 17:12:08
Tekirdağ'ın Çerkezköy İlçesi'nde "hayır" çalışması yapan CHP'lilere AKP'liler tarafından saldırı düzenlendi. Sonrasında 20 AKP'linin 2 gence saldırdığı olayda, AKP ilçe yöneticisinin "yeterli bu kadar bırakın" dediği öğrenildi.

CHP Çerkezköy İlçe Teşkilatı, AKP'lilerin saldırısına uğradıklarını açıkladı.

Açıklamada, “13.03.2017 tarihinde CHP Çerkezköy Kadın Kolları olarak Veliköy mahallesinde yapılan ‘Hayır’ çalışmaları sırasında; saat 15.30-16.00 saatleri arasında yapılan referandum çalışamları sırasında İlçe Kadın Kolları üyelerimiz, Veliköy pazaryerinin girişinde AKP Çerkezköy Yönetim Kurulu üyelerinden biri ve etrafındakiler önünü kesmişler ve sözlü taciz etmişlerdir” denildi.

Çerkezköy Haber'in aktardığı habere göre, yazılı açıklamanın devamında, “CHP üyesi kadınları sözlü taciz ile yetinmeyen AKP İlçe Yöneticisi ve çevresindekiler, o an orada bulunan iki genci referandum oylamasına ilişkin olarak çıkan tartışma neticesinde linç ederek dövmüşlerdir. 20’ye yakın kişi tarafından dövülen 2 genç, AKP İlçe Yöneticisinin ‘yeterli bu kadar bırakın’ demesi üzerine durmuşlardır. Gençlerin dövülmesini yeterli bulan AKP İlçe Yöneticisinin talimatı ile gençler yine AKP’nin referandum aracına bindirilerek hastaneye götürülmüş ve hastanede şikayetçi olmamaları sağlanmaya çalışılmıştır” ifadeleri kullanıldı.İLGİLİ HABERLER