Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Tayyip Erdoğan'dan "Osmanlı Ocakları'ndan uzak durun" talimatı23.3.2017 12:55:30
Osmanlı Ocakları’ndaki "Erdoğan" rantı, AKP Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli tarafından doğrulandı.

Osmanlı Ocakları eski İstanbul Halkla ilişkiler Sorumlusu Furkan Gök ve eski İdari işler ve Teşkilat Başkanı Yunus Emre Bozan'ın Aydınlık'a açıkladığı "Osmanlı Ocakları Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ismini kullanarak para topluyor ve rant sağlıyor" iddiasını Şaban Dişli de duyduğunu belirtti.

Aydınlık’tan Turan Salcı’nın haberine göre; Osmanlı Ocakları’nın kuruluşunda destekte bulunan ve ocağın 'Abi'si olarak bilinen Şaban Dişli, para toplamanın yasal olmadığını belirtti ve daha önce kendisinin de böyle bir duyum aldığını, ocağı bu konuda uyardıklarını ifade etti.

'ERDOĞAN DEDİ İLİŞKİMİ KESTİM'

Osmanlı Ocakları'nın kuruluşunda kendisine danıştıklarını ve faydalı bir sivil toplum örgütü olacağını düşünerek desteklediğini belirten Dişli, şunları ekledi: "Kuruluşunda Emin Canpolat'tı onların başkanları. Sonra Kadir Canpolat'la bir kavgaya girdiler, ayrıldılar. Sayın Cumhurbaşkanımız bana 'Bunlar çok bulanıyor, uzak dur' dedi. O gün bu gündür yani aşağı yukarı 2 yıldır görüşmüyorum. Daha önce de 2 defa ofislerine gittim orada fotoğraf falan çektirdik. İzmir şubelerinin açılışına gittim ondan sonra Cumhurbaşkanımızın talimatından sonra bir ilişkim olmadı. Şu an bana mesaj atıyorlar onlara bile geri dönmüyorum."

'CUMHURBAŞKANI DA ONLARLA GÖRÜŞMÜYOR ARTIK'

 

Dişli, Aydınlık'ın 21 Mart 2017 tarihli 'Osmanlı Ocaklarımda rant kavgası' haberi üzerine ise şunları söyledi: "Allah Allah. Bu ilk başta yasal değil. Zaten Sayın Cumhurbaşkanımız da görüşmüyor artık onlarla. Daha önce ben de böyle şeyler duydum. Bizim adımıza da para topluyorlar haberleri bana da geldi. Yani dediğim gibi 2-2 buçuk yıldır hiç görüşmüyorum. Ama Genel Merkezimize son zamanlarda bir iki kere gidip geldiklerini duydum. Kimle görüşüyorlar onu da bilmiyorum."

Odatv.comİLGİLİ HABERLER