Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

'Türkiye'nin Avrupa'da yeri olmazsa olmasın'25.3.2017 18:05:44
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Memur-Sen'in 5. Büyük Türkiye Buluşması'ndaki konuşmasının gündeminde, son dönemde Batı ülkeleri ile gerilen ilişkiler vardı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Manavgat Starlight Otel'de Memur-Sen'in 5. Büyük Türkiye Buluşması'nda konuştu.

Erdoğan'ın açıklamalarında şunlar öne çıktı:

'BATI BANA DİKTATÖR DEMEYE DEVAM ETTİKÇE, BEN DE NAZİ DİYECEĞİM'

"Ne yazık ki, dostlar hala YPG'nin yanında. Diyorlar ki, bunlar 'teröristlere' karşı iyi mücadele veriyor. Biz diyoruz ki, teröristin iyisi kötüsü olmaz. Bunlarla hala anlaşabilmiş değiliz. Terör örgütlerine ve onların yandaşlarına artık dünyayı dar ediyoruz.

Batı bana diktatör demeye devam ettikçe ben de onlara 'faşist' ve 'nazi' diyeceğim. Çünkü benim ülkemde gerek başbakan, gerek cumhurbaşkanlığım dönemimde hak ve özgürlükler konusunda, düşünce özgürlüğünde, inanç özgürlüğünde, şu mezhep, bu mezhep, hiçbir ayrım yapmaksızın biz kimin yaşamını engelledik? Tam aksine bu ülkede başörtülü, başı açık, bunlar arasında ayrımı ne yazık ki bize 'diktatör' diyenler uyguladı.

Neymiş, idam cezası gelirse, Türkiye'nin Avrupa'da yeri yokmuş. Olmasın ya."

AB İLE MÜZAKERELERİN DEVAMI İÇİN REFERANDUMA GİDEBİLİRİZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan akşam saatlerinde Türk ve İngiliz yetkilileri tarafından düzenlenen Tatlıdil Forumu'nda konuştu. Erdoğan, az önce dar kapsamlı görüşmede bir şey söyledim, 'Siz (İngiltere) Brexit ile ilgili bir karar aldınız yani 16 Nisan'dan sonra farklı şeyler olabilir' diye. Çünkü boşu boşuna buralara gelinmedi. İşte bugün İsviçre Parlamentosunda bakıyorsunuz, ileri derecedeki aşırı terör örgütleri, parlamento dikkat edin, orada benim resmimi koyuyor, yanında da şakağıma silah dayıyor. Böyle bir mantık, böyle bir anlayış olabilir mi? Ve bu ülke İsviçre. Bunun tabii benzerlerini Almanya'da gördük, Hollanda'da gördük, Belçika'da gördük, görmeye devam ediyoruz. Şimdi benzeri bir Brexit için biz de şu anda 16 Nisan'da bir referandum yapıyoruz, arkasından müzakereler için de bir referandum yapma yoluna gidebiliriz ve milletimiz ne karar verirse o karara da uyarız, uymak zorundayız." dedi.

İLGİLİ HABERLER