Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Yıldırım: "Biz Ahmet Kaya'yız, Şivan Perver'iz"1.4.2017 18:45:56
Başbakan Van'da düzenlenen mitingde konuştu.

Başbakan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"BİZ AHME KAYA'YIZ, ŞİVAN PERVER'İZ"

"Kürt’ün Türk’ten, Laz’ın Çerkez’den üstün olduğunu kim söyleyebilir?" diyen Başbakan Yıldırım, "Birinin üstün olduğunu söylemek Cenab-ı Allah’ın iradesine saygısızlık değil mi? Allah’ın yarattığını hor görmek değil mi? ‘Her türlü ırkçılığı, ayrımcılığı ayaklarımın altına aldım’ diye Peygamberimize hürmetsizlik değil mi? Allah’tan, Peygamberden böyle bildik biz. Dini, ırkı inkar etmenin insanlık suçu olduğunu biliyoruz."

"Sevgili Vanlılar, oynanan oyunu görelim, farkına varalım. Herkes şunu bilsin ki o kandil sönecek. Kandili söndüreceğiz. Terörün efendilerinin Kandil’ini mutlaka söndüreceğiz. Kardeşliğin, birliğin, beraberliğin rüzgarı o Kandil’i söndürecek" diyen Yıldırım sözlerine şöyle devam etti:

Biz Menderesiz, Özal’ız, Necmettin Erbakan’ız, biz gönüller yapmaya geldik diyenlerdeniz. Ahmed-i Hani, Fakiye Teyran’ız, aynı ezgilerle yürek tellerimize dokunan Ahmet Kaya ve Şivan Perver’iz, Nazım Nikmet’iz. Olduğu gibi görünün, göründüğü gibi olan biz; kardeşiz, biriz, beraberiz" diye konuştu.

 İLGİLİ HABERLER