Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

CHP, o MİT belgesinin peşini bırakmıyor...3.4.2017 17:56:52
Başbakan Binali Yıldırım'ın dün katıldığı bir televizyon programında FETÖ'nün siyasi ayağıyla ilgili yaptığı açıklamalar tartışma yarattı.

FETÖ'nün siyasi ayağının olmadığını iddia eden Yıldırım, “Olanlarla ilgili temizliği yaptık. Belediye meclis üyeleri, belediye başkanları, partimiz içinde bazı yöneticiler bunların gereğiniz yaptık. Bizim bilmediğimiz bir şey var da Kılıçdaroğlu biliyorsa açıklasın. Üzülmez, kızmayız, ben yok diyorum, var diyorsa buyursun açıklasın, milletin kafasını karıştırmasın. Kimseyi korumayız, ister milletvekili olsun, ister babamın oğlu olsun, FETÖ'nün yanında olan kimseyi korumayız. Götürsün savcılara versin" dedi.

Ocak ayında Meclis'te yaptığı bir konuşmada, bir AKP genel başkan yardımcısının MİT kayıtlarında “Fethullah Gülen Örgütü üyesi" olarak yer aldığını açıklayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Başbakan Yıldırım'ın sözlerine yanıt verdi.

SAVCILARA EL ÇEKTİRDİLER

Aydınlık.com.tr'ye çarpıcı açıklamalarda bulunan Tezcan şöyle konuştu:

“FETÖ'nün siyasi ayağını gizlemek için OHAL'in bütün yetkilerini kullanıyorlar. Meclis Araştırma Komisyonu'nu çalıştırmadılar. Komisyonun çalışmasını yarım bıraktırdılar. Komisyon'da ifade vermesi gereken birçok kişinin ifadesini aldırmadılar. İkincisi, iddianamelerde FETÖ'nün devlete yerleşmek için nasıl yasalar çıkarttığını ortaya çıkaran savcılara iddianamelerden el çektirdiler, görevden aldılar.”

BYLOCK KULLANAN AKP'LİLER

“ByLock soruşturmasını yartım bıraktılar. ByLock kullanan AKP'li yöneticilerin, devletin önemli kurumlarında çalışanların üstüne gitmediler. Belgelerin üstünü örttüler.

İktidarın içinde FETÖ ile ilişkisi olanların yakınları göreve devam ediyor. Mehmet Dişli nasıl terfi etti? Terfisinin önünü açanlar kimler bunlar soruşturulmuyor. TSK içerisinde FETÖ'nün örgütlenmesini engelleyen askerleri, kumpaslarla cezaevlerine attılar. Bu komutanlara kumpas kuran siyasilerin, askerlerin üzerine gidilmiyor.”

BİR İKİ AKP'LİYİ YARGILAMAKLA OLMAZ!

“Siyasi sorumlulara hiçbir şey yapmadılar. Bu bir iki Belediye Meclisi üyesini görevden almakla, bir kaç AKP üyesini FETÖ'den yargılamakla olmaz. Devleti yöneten kurumların içindeki FETÖ'cülerin üzerine gidilmeli. Bakanlar Kurulu'nda, Meclis'te bulunan FETÖ'cülerin üzerine gidilmeli. Bugün Aydınlık gazetesinde MİT'in belgesi numarasıyla tarihiyle çıktı. Devletin belgesinde kim FETÖ'cü var. MİT senin emrinde değil mi? Çıkar belgeyi ortaya.Niye gazetecilerin belgeyi çıkarmasını bekliyorsun.”İLGİLİ HABERLER