Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

İşte AKP'nin kendi anketinin sonuçları...5.4.2017 14:49:40
Referanduma günler kala, AKP çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Ancak, kamuoyu araştırmalarından çıkan sonucun, istedikleri seviyede olmadığı öğrenildi.

En büyük sıkıntının ise İstanbul’da yaşandığı, İzmir’de hayır oylarının önde olduğu, Ankara’nın ise iyiye gittiği sonuçları çıktı. “Evet” oylarının yükselişte olduğu iller ise Kayseri, Yozgat, Niğde, Çankırı, Erzurum ve Amasya. Diyarbakır’da yüzde 50 evet oyu sonuçları çıkarken, Siirt, Şırnak ve Hakkari’de ise hayır oyları açık ara ile önde olduğu belirtildi.

AKP’nin, cumhurbaşkanlığını öngören anayasa değişikliği ile ilgili en son yaptırdığı kamuoyu araştırmasına göre; İstanbul’da büyük sıkıntı yaşanıyor. Türkiye genelinde evet oylarının kararsızların dağılımı ile birlikte yüzde 53.80.

AKP, Seçim Koordinasyon Merkezi’nin önceki gün yaptığı toplantıda, son kamuoyu araştırması masaya yatırıldı. Hayır oylarının önde olduğu iller ile CHP ve AKP kalelerinin ‘hayır’ ve ‘evet’ oy oranları karşılaştırıldı.

İL İL ANKET SONUÇLARI

ANKA’nın edindiği bilgilere göre; AKP’nin il il yaptırdığı anket sonuçları şöyle:

İç Anadolu bölgesinde çok fazla sıkıntının yaşanmadığı gözlenirken, Kayseri (yüzde 65), Amasya (yüzde 63), Yozgat, Niğde, Nevşehir, Çankırı illerinde “evet” oylarının açık ara önde olduğu, Konya’da ise istenilen oranın çıkmadığı belirtildi.İLGİLİ HABERLER