Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

CHP'den canlı yayın genelgesi5.4.2017 15:19:03
CHP Grup Başkanlığı, milletvekillerinden belirlenen üsluba uygun hareket etmelerini ve radyo ve televizyonlara çıkacak milletvekillerinin nöbetçi grup başkanvekilinden izin almalarını istedi.

KILIÇDAROĞLU’NUN SÖZLERİ HATIRLATILDI

CHP Grup Başkanlığından milletvekillerine gönderilen yazıda, şu ifadeler yer aldı:

“Milletvekillerimiz 16 Nisan halkoylaması için yoğun bir kampanya yürütmektedir. Genel Başkanımız milletvekili grubumuzla yaptığı toplantıda kampanyanın kucaklayıcı bir üslupla yürütülmesi, bunun bir parti sorunu değil ülke sorunu olduğu, ayrıştırıcı dilden uzak durulması gerektiğini kesin olarak vurgulamıştı. İktidar kanadının ısrarla kullandığı çatışma ve ayrıştırma diline karşın ‘evet diyen de hayır diyen de değerlidir’ çizgisini bugüne kadar korumaya özen gösterdik.

“ÖZEL ÜSLUPLARIN KULLANILMASI KAMPANYAYA ZARAR VERMEKTEDİR”

Zaman zaman kampanya sürecinin heyecanı içinde bu üsluba uygun düşmeyen tutumların sergilendiği görülmektedir. Bütün arkadaşlarımızın belirlenen üsluba uygun hareket etmeleri gerekmektedir. Genel olarak belirlenen kucaklayıcı dil ve üsluba aykırı özel üslupların kullanılması kampanyaya zarar vermektedir. Bu nedenle bütün milletvekillerimizin üslup bütünlüğünü bozmaktan özenle kaçınmalarını hatırlatmak zorunlu olmuştur.İLGİLİ HABERLER