Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

CHP'nin önemli ismi referandum sonucundan emin: "Hayır kazanacak"5.04.2017 15:51:22
CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, ‘partili cumhurbaşkanlığı’nın oylanacağı referanduma yönelik anketlerin ‘Hayır’ı yüzde 53-60 bandında gösterdiğini belirterek ‘Hayır’ çıkacağına emin olduğunu söyledi.

Haberturk TV’de Aysun Torun’un sorularını yanıtlayan Tezcan “‘Hayır’ çıkacağına eminim. Bir defa anketler var. ‘Hayır’ bandı yüzde 53-60 arasında değişiyor. Bütün gizleme çabasına, tartışmayı başka yöne çekme çabasına rağmen vatandaş bu işi anladı diye konuştu.

‘Vatandaş partizan cumhurbaşkanı istemiyor’

Yurttaşların, ‘Tek adama bu kadar yetki verilmez’ dediğini belirten CHP’li vekil şöyle devam etti: “Millet, Meclis’in yetkilerine sahip çıkmak istiyor. Bu işaret, ‘Hayır’ çıktıktan sonra Meclis’i daha da güçlendiren bir anlayışı ortaya koymak lazım. Bu sonraki iş. Partizan cumhurbaşkanı istemiyor vatandaş.”

‘Siyaset gerçek gündemine dönmeli’

Tezcan anayasa değişikliği teklifini hazırlayanların, ‘367 milletvekili anaysa değişikliği teklifine kabul oyu verse de referanduma sunulacak’ dediğini hatırlatarak şunları söyledi: “Güzel. Millet de buna ‘Hayır’ dedi. Siyasetin yapması gereken gerçek gündemine dönmektir. Milletin tek derdi bu değil. Sistem yürüyor, güçlendirmek lazım. Siz ‘Hayır çıksa da yeniden dayatacağım’ diyorsunuz.”İLGİLİ HABERLER