Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

HDP'den Atatürk'e hakarete tepki12.5.2017 19:04:44
HDP Grup Başkanvekili Filiz Kerestecioğlu, TBMM'de basın toplantısı düzenleyerek, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
HDP'den Atatürk'e hakarete tepki
 
 
Kerestecioğlu, bir televizyon programında Mustafa Kemal Atatürk'e yapılan ve soruşturma konusu olan hakarete ilişkin şöyle konuştu:
 
"KABUL EDİLEBİLİR DEĞİL"

"Politik söylemin, eleştirinin hakaretle bağdaşmadığını düşünüyorum. Bizim söylemlerimizde hakaret yer alamaz. Hele Türkiye'de milyonlarca insanın saygı duyduğu ve kurucusu olarak kabul ettiği bir lidere böyle bir hakaret ve özellikle de cinsiyetçi söylemler üzerinden, annesi üzerinden böyle bir hakarette bulunmak hiçbirimiz için kabul edilebilir değildir. Biz politik eleştirinin adabına göre doğru dürüst yapılmasından yanayız. Bu hangi cenahtan olursa olsun, kim tarafından yapılırsa yapılsın böyle yapılması gereken bir şeydir. Atatürk'ün annesine karşı da böyle yapılması gerekir. Söylenen şey kadınlar olduğunda erkekler tarafından ortam başka bir söyleme dönüşmekte. Bütün bu bilinçaltı ve bilinç üstü her türlü algı ortaya çıkmakta. Biz özellikle de bu cinsiyetçi söylemi reddediyoruz."
İLGİLİ HABERLER