Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Muratpaşa Belediyesi, Erdal İnönü Kent Parkı'nı açıyor8.6.2017 17:32:56
Muratpaşa Belediyesi'nin falez kıyı bandında oluşturduğu kentsel yaşam alanı Erdal İnönü Kent Parkı, bugün saat 19.00'da düzenlenecek törenle açılıyor.


Antalya'da bir dönemin çocukluk ve gençlik yıllarının en büyük eğlencesiyken Aralık 2012'de yıkılan ve uzun yıllardır atıl durumda kalan eski Dedeman Aqupark, Muratpaşa Belediyesi'nin öz kaynak düzeni içinde gerçekleştirdiği çalışmalarla yeni bir kentsel yaşam alanı haline geldi.

EN TİTİZ ÇALIŞMA

Aynı zamanda birinci derece doğal SİT statüsüne sahip yaklaşık 25 dönümlük alanda çalışmalar son derece titiz bir şekilde yürütüldü. Alanda bulunan tüm tescilli binalar korundu, yapılan düzenlemeyle kullanılabilir hale getirildi. Su parkının eski havuzları da yapay şelalelerle yeniden işlevlendirildi. Parkın falezlerden denizle buluştuğu noktada yer alan küçük koyda ise Muratpaşa Belediyesi, yeni bir halk plajı oluşturdu.

HERKESE AİT BİR ŞEYLER

Kuruluş çalışmaları Antalyalılar Dayanışma ve Dostluk Derneği'nce yürütülen 'Antalya Kent Tarihi Daimi Sergisi'ne de ev sahipliği yapacak kentsel yaşam alanında tüm detaylar 7'den 70'e herkesin kendine ait bir şeyler bulabileceği şekilde planlandı.

EŞİ VE KIZKARDEŞİ AÇILIŞTA

Kentsel yaşam alanı, perşembe günü Erdal İnönü'nün eşi Sevinç İnönü, kız kardeşi Özden Toker, SHP eski Genel Başkanı Murat Karayalçın, CHP Ankara Milletvekili Gülsün Bilgehan ve İnönü'yle birlikte siyaset yapmış çok sayıda ismin katılacağı törenle açılacak. Saat 19.00'da başlayacak tören iftar programı ve Türk sanat müziği konseriyle sona erecek.

İLGİLİ HABERLER