Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Bülent Tezcan, büyük Maltepe Mitingi'ni böyle açıkladı...28.6.2017 15:53:42
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun öncülüğünde, başlatılan "adalet yürüyüşü"nün on dördüncü gününde Düzce'nin İhsaniye ilçesinde yapılan MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulunan CHP Sözcüsü Bülent Tezcan 9 Temmuz Pazar günü saar 16:00'da Maltepe miting meydanında buluşulacağını duyurdu.


"Tabii ki bu yürüyüş, 9 Temmuz günü İstanbul'daki mitingde bitmeyecek. Bir yeni yürüyüşten bahsetmiyorum ama bu mücadele adaleti kazanıncaya kadar devam edecek" diyen Tezcan, "Bütün Türkiye'deki adalet isteği olanlarla buluşacağımız büyük buluşmayı gerçekleştireceğiz. Artık olaya halk el koymuştur. Adalet arayışı, bir çığlık olarak dalga dalga büyümeye devam ediyor. Türkiye'nin artık bir adalet sözcüsü vardır. Bu sözcü Kemal Kılıçdaroğlu'dur" dedi.

Tezcan'ın açıklamaları şöyle: 

Değerli basın mensubu arkadaşlarım. Öncelikle şehitlerimiz var, yine yüreğimiz yanıyor. Ne yazık ki her gün bir şehit haberiyle karşılaşıyoruz. Şehitlerin olmadığı bir ülke istiyoruz. 16 Nisan referandumuna giderken iktidar, sandıktan "evet" çıksın terör bitecek, şehitlerimiz gelmeyecek diye halkı kandırmıştı. YSK'yı da dahil ettikleri bir hile ile zorla "evet"i aldılar ama şehit cenazelerimiz gelmeye hala devam ediyor. Terörün her türlüsünü lanetliyoruz. Terörün olmadığı bir Türkiye'yi kurma yürüyüşüdür bu aynı zamanda. Bu noktada yürüyüşümüze şehit ailelerinin de desteği sürmektedir.

"Türkiye'nin adalet sözcüsü Kemal Kılıçdaroğlu'dur"

Bugün 14'üncü günündeyiz adalet yürüyüşünün. Bugün bütün Türkiye burayı izliyor. Türkiye'nin gözü adalet yürüyüşünde. Mahkemede, devlette, seçimde, geçimde, eğitimde, bütün toplumsal eşitsizlikleri ortadan kaldırmak üzere, adalet sağlanması için yürüyoruz. "Ben adalet için yürüyorum" diyerek yola çıktı Genel Başkanımız. Önce arkasında binler, sonra on binler toplanmaya başladı. İnanıyoruz ki İstanbul'da milyonlarla buluşacak. 9 Temmuz pazar günü saat 16:00'da Maltepe'de miting meydanında olacağız. Bütün Türkiye'deki adalet isteği olanlarla buluşacağımız büyük buluşmayı gerçekleştireceğiz. Artık olaya halk el koymuştur. Adalet arayışı, bir çığlık olarak dalga dalga büyümeye devam ediyor. Türkiye'nin artık bir adalet sözcüsü vardır. Bu sözcü Kemal Kılıçdaroğlu'dur.

İLGİLİ HABERLER