Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

'15 Temmuz'da küresel emperyalizmin hevesleri bozguna uğratmıştır'16.7.2017 10:52:31
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Milli Gazete’ye yaptığı değerlendirmede, 15 Temmuz direnişinin tarihte emsali görülmemiş bir millet destanı olduğunu söyledi.
“15 temmuz darbe girişimi, ülke olarak, millet olarak son dönemde karşı karşıya kaldığımız  ihanetlerin en büyüğüdür” diyen Karamollaoğlu, “Bu asil millet, 15 temmuz gecesi sadece bir darbe girişimini önlememiş, tıpkı Çanakkale de olduğu gibi, tıpkı kurtuluş mücadelesinde olduğu gibi küresel emperyalizmin sevr emellerini, Türkiye’yi bölme heveslerini bir kez daha bozguna uğratmıştır.  Bu münasebetle, bu alçak girişime kararlılıkla ve cesurca karşı koyan silahlı kuvvetlerimizin kahraman mensuplarına, polisimize, ama hepsinden önemlisi ‘söz konusu vatansa gerisi teferruattır’ diyerek canını ortaya koyan aziz milletimize şükran ve minnetlerimizi sunuyor,  bu destansı direnişin birinci yılında tüm şehitlerimize cenabı Allah’tan rahmet, gazilerimize şükran ve minnetlerimizi sunuyorum” dedi.
 
“15 temmuz darbe girişimi, ülke olarak, millet olarak son dönemde karşı karşıya kaldığımız  ihanetlerin en büyüğüdür” diyen Karamollaoğlu, “Bu asil millet, 15 Temmuz gecesi sadece bir darbe girişimini önlememiş, tıpkı Çanakkale’de olduğu gibi, tıpkı kurtuluş mücadelesinde olduğu gibi küresel emperyalizmin Sevr emellerini, Türkiye’yi bölme heveslerini bir kez daha bozguna uğratmıştır” dedi.
 

15 TEMMUZ DARBECİLER İÇİN BİTİŞ MİLLETİMİZ İÇİN YENİ BİR BAŞLANGIÇTIR

 
15 Temmuz gecesi bütün vehametine rağmen, ülkemiz adına, bir umut ortaya koyduğunu hatırlatan Karamollaoğlu, “Bu umudun adı birlik ve beraberliktir. Bu aziz millet tek vücut olduğunda aşamayacağı hiçbir engel, başaramayacağı hiçbir destan yoktur. 15 Temmuz bunun isbatıdır.  Biz bu ruhu narin bir çiçeği korur gibi korumalıyız.  Türkiye’de, bir daha bırakın darbe yapmayı, hiç kimsenin darbeyi aklından bile geçiremeyeceği, siyasi ve kurumsal dönüşümleri gerçekleştirmeliyiz. Hep birlikte; eğitimi milli, ekonomisi güçlü, ülkesi güvenli, hukuku adil, milleti huzurlu bir Türkiye için el ele vermeliyiz.  Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni bir dünya’nın kurulması çalışmalıyız. Bu temenni ile 15 Temmuz’un birinci yılında bu alçak darbe girişiminin taşeronlarını bir kez daha lanetliyor, aziz milletimize ise şükran ve minnetlerimi sunuyorum” dedi.
 


İLGİLİ HABERLER