Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Özdağ: İlk seçimde hedefimiz yüzde 5117.7.2017 10:34:23
Erzurum'da, bir dizi toplantıya katılan Gaziantep Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ, yeni parti kurma çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Bir grup siyasetçi, işadamı ve akademisyen ile kahvaltı yapan Özdağ, parti kurma konusunda çok titiz bir çalışma yürüttüklerini hatırlattı, "Devlet yönetmeye talibiz, dernek yönetmeye değil. Bu nedenle çok dikkatli hareket etmek mecburiyetimiz var" dedi. Sohbet sırasında Milliyetçi Hareket Partisi'nde başlattıkları muhalif hareketi ve sonrasında yaşanan olağanüstü kongre talebi sürecini anlatan Ümit Özdağ,  tüm çabaları sonuçsuz kalınca yeni parti konusunun gündeme geldiğini belirtip yaşananların, kendilerini yeni bir parti kurmaya ittiğini vurguladı.

Ülke çok sıkıntılı günler yaşayıp ve kritik bir dönemden geçerken hiç kimsenin egosunu tatmin etme lüksüne sahip olmadığını vurgulayan Özdağ, "Yapılan araştırmalar, benim başkanlığında kurulacak bir partinin barajı geçeceğini gösteriyordu. Aynı şekilde Meral Hanım da parti kursaydı, barajı geçecekti. Böyle parçalı bir uygulama kimseye yaramazdı. Ülkemin menfaatlerini, içinde bulunduğu durumu ve halkımızın beklentilerini göz önünde tuttum, dolayısıyla Meral Hanım'ın liderliğinde kurulacak yeni partide görev almayı kabul ettim. Erzurum'dan da bu gerçeği deklare etmek istiyorum: Oluşacak yeni partinin genel başkanı sayın Meral Akşener olacaktır" diye konuştu.

Yeni partinin adının ne olacağını henüz kararlaştırmadıklarını bildiren Özdağ, sözlerini şöyle devam ettirdi: 
"Kurucular kurulumuzu oluşturup, parti tüzüğümüzü hazırladıktan sonra, düğmeye basacağız. En geç Kasım ayında, kuruluş dilekçemizi vermiş oluruz. Kolay bir iş yapmıyoruz. Çok sıkıntılı bir süreç bizi bekliyor. Yalnız kimse endişe etmesin. Bizim A planımızın dışında B, C, D planlarımız da var. Çok iyi bir rüzgar yakalamış durumdayız. Daha ortada kurulmuş bir parti olmamasına rağmen, kamuoyu araştırmaları, ikinci parti olduğumuzu gösteriyor. Kapımız FETÖ'cü ve PKK'lılar dışında herkese açık. Toplumun benimsediği, herkesin, her kesimden vatanperver insanın kendine yer bulduğu bir siyasi parti haline gelmek istiyoruz. Yapılacak ilk genel seçimde hedefimiz en kötü yüzde 51. Bunu da başaracağımıza inanıyorum."

 İLGİLİ HABERLER