Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Kılıçdaroğlu AKP’nin ders notlarını paylaştı: “Muhalefeti fiziken ortadan kaldırmak…”30.7.2017 10:10:37
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, önemli açıklamalarda bulundu.


“SARAY’IN SAVCISI CUMHURİYETİN SAVCISI OLAMAZ”

KHK ile akademisyenlerin ve kamu emekçilerinin ihraç edilmesine değinen Kılıçdaroğlu, “İbrahim Kaboğlu’nun FETÖ ile ne ilgisi var. Sarayın savcısı Cumhuriyet’in savcısı olamaz. Nasıl bir düzendir bu. Manisa’daki milletvekiline Ankara’da suikast düzenleniyor ve devletin bütün sırları FETÖ terör örgütüne teslim ediliyor. Onlar tek adam rejiminden söz ediyorlar.” dedi.

AKP’NİN DERS NOTLARI: MUHALEFETİ ORTADAN KALDIRMAK

Kılıçdaroğlu, AKP’nin Siyaset Akademisi adlı organizasyonuna ilişkin açıklamasında, “TBMM’ye içtüzük getirmişler. İyi hiç konuşmayalım, kapatın muhalefeti. AKP’nin bir siyaset akademisi var, dersler veriliyor. 10. dönem ders notlarından; ‘Ayrıca siyaset sadece demokratik yollardan yapılmaz, kendi politikalarınızı yürütmenize engel olabilecek muhalefeti fiziken ortadan kaldırmak, hapsetmek de siyasi faaliyetin kapsamı içinde görülmektedir’. Bu namuslu savcılar nerelerdedir diye sormak istiyorum. Siyaset akademisinde öğretiliyor. Barışçıl yollarla olmaz diyor. Hapsedeceksin diyor. KHK’larla FETÖ terör örgütü ile mücadele değil” ifadelerini kullandı.

“ÖDLEK DEĞİLSEN ÇIK KARŞIMA”

Kılıçdaroğlu, konuşmasının devamında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a seslenerek, “Bütün konuşmalarını benim üzerime inşa ettiler. İstediğin kadar kumpas kur, yolundan dönen namerttir. Şimdi ben bu zata açıkça meydan okuyorum, cesaretin varsa, korkak değilsen, vandal değilsen, ödlek değilsen senin havuz medyanda gel birlikte 15 Temmuz’u tartışalım. Sarayın esiri olan o zata, sevgili kardeşim, korkak değilsen, ödlek değilsen, vandal değilsen çık karşıma, çık. Kim doğruları söylüyor, kim söylemiyor millet öğrensin” şeklinde konuştu.İLGİLİ HABERLER