Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Kılıçdaroğlu: Ben Tayyip Erdoğan olmayacağım25.8.2017 10:05:56
Kılıçdaroğlu, "İktidar bana, Erdoğan’ın yaptıklarını yapmam halinde gelebilecekse... İstemem... Benden uzak dursun" dedi.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisine cevap niteliğinde yolladığı mektubu köşesinde yayınladı. Kılıçdaroğlu, mektubunda "Ben Tayyip Erdoğan olmayacağım" ifadelerine yer verdi.

Ahmet Hakan, bugünkü köşesinde “Kemal Bey’le olmuyor, olamıyor başlıklı bir yazı yazmıştım geçen gün... Yazıda söylediğim şuydu: 'Tutuklanacaksın rivayeti karşısında etkili bir çıkış yapamadı Kemal Bey... Oysa Tayyip Erdoğan böyle bir durumla karşılaşsaydı, neler yapardı neler.' Kemal Kılıçdaroğlu işte bu yazıma, kendi kaleme aldığı bir yazıyla cevap verdi. Ana fikri “Ben Tayyip Erdoğan olmayacağım” olan bu yazıyı, cevap hakkına duyduğum saygı gereği yayınlıyorum" ifadelerine yer verdi.

Kılıçdaroğlu, mektubunda "Namusu ve şerefi üzerine ettiği yemine uymamayı erdem sayan Recep Tayyip Erdoğan’ın siyaset tarzına benzer bir yaklaşımda hiçbir dönem bulunmadım, bulunmayacağım. Çünkü benim namus ve şeref anlayışımla, Erdoğan’ın namus ve şeref anlayışı arasında dünyalar kadar fark vardır. İktidar bana, Erdoğan’ın yaptıklarını yapmam halinde gelebilecekse... İstemem... Benden uzak dursun" dedi.İLGİLİ HABERLER