Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

'Zaten hiç kimse Erdoğan'a benzeyemez'10.9.2017 12:58:17
İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, "Erdoğan'a benzemiyor" denilen anıtı, "“Zaten hiç kimse Erdoğan’a benzeyemez. Yapıtlar. yaşadığımız acıları unutmamak için birer simge gibi. Yüzde 100 benzeyecek gibi bir durum söz konusu değil" diyerek savundu.


Kocaeli İzmit’e bağlı Topçular Mahallesi’nde, "15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Anıt Parkı" açıldı. Parkta yer alan "anıtl"ardan birinde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tasvir ediliyor.

‘HİÇ KİMSE BENZEYEMEZ’

Gazete Habertürk'ten Caner Aktan'ın haberine göre büstün Erdoğan’a benzemediği iddialarını değerlendiren İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “Zaten hiç kimse Erdoğan’a benzeyemez. Yapıtlar. yaşadığımız acıları unutmamak için birer simge gibi. Yüzde 100 benzeyecek gibi bir durum söz konusu değil. Bir başka parka daha, uzun adam heykeli diktik. O da benzemiyor. Ama bir simgeyi ifade ediyor. Bu tür çalışmalara böyle bakmak lazım” dedi.

CHP İzmit İlçe Başkanı Ümit Küçükkaya ise “İzmit Belediyesi’nin milyonluk bütçesi var ama gelin görün ki ortaya çıkan çalışma bir trajedi. Büstün Erdoğan’la yakından uzaktan ilgisi yok. İzmit Belediyesi yetkilileri metal yorgunluğu içinde” diye konuştu.İLGİLİ HABERLER