Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

AKP'nin İstanbul fiyaskosu... Üçü de FETÖ'den gitti22.9.2017 21:18:38
Vali ve Emniyet Müdürü FETÖ'den tutuklu. Son olarak Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın da istifası ile AKP'nin İstanbul yönetimi tam bir fiyaskoya dönüştü.

Vali Hüseyin Avni Mutlu.

Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın.

Belediye Başkanı Kadir Topbaş.

AKP; uzun süre İstanbul'un yönetimini bu üç isme teslim etti. 

15 Temmuz darbe girişimi sonrası gözaltına alınan Hüseyin Avni Mutlu, 5 Ağustos 2016'dan beri Silivri Cezaevinde utuklu bulunuyor. 

FETÖ soruşturmasında hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılan Hüseyin Çapkın 17 Haziran 2017'de tutuklandı.

Ve...Kadir Topbaş. Damadı FETÖ'den tutuklanan, 17-25 Aralık operasyonlarından sonra da İBB'nin FETÖ'cü şirkitlerle iş yapması gibi bir dizi iddia nedeniyle Topbaş'ın görevden alınacağı bir süredir konuşuluyordu. Her ne kadar Topbaş istifa gerekçesini açıklamamış olsa da kulislerde konuşulanlara göre Topbaş, FETÖ idiaları nedeniyle istifaya zorlandı. 

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın istifasını açıklamasının ardından “İmar değişikliğinin bardağı taşıran son damla olduğu iddia ediliyor ama bu doğru değil” dedi.

 Selvi, AKP’den edindiği bilgiler doğrultusunda Topbaş’ın 15 Temmuz ile başlayan süreç doğrultusunda istifa ettiğini söyledi.İLGİLİ HABERLER