Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Kılıçdaroğlu "yerel seçimde kazanacağız" dediği illeri açıkladı13.10.2017 09:54:10
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün iş adamları ve kanaat önderleriyle görüşmek için Denizli’ye gitti. Uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu AKP’nin halk desteğini her geçen gün kaybettiğini söyledi.

Gazetecilerin AKP’nin halk desteğini kaybetmesiyle ilgili yönelttiği soruya karşılık “Her geçen gün destek giderek düşüyor. Biz görüyoruz. Hem eylem ve söylemleri nedeniyle toplum bunlar için ‘Bu kadar olmaz’ noktasında. Gazeteciyi içeriye atıyor, toplumun bir kesimi ‘Bu olmaz’ diyor. Bir karar alıyor, ‘Bu kadar olmaz’, toplumun bu kadar değişik kesimleri parça parça ‘Bu kadar, bu kadar olmaz’ diyor. Toplumun bir kesimi giderek rahatsız oluyor. Kanun hükmünde kararnameyle atılırken, gazeteciler işten çıkartılırken, milletvekilleri hapse atılırken, her kesimden parça parça ‘Bu kadar olmaz’ deniliyor.” diyen Kılıçdaroğlu bu sonucun gözlemlere dayandığını belirtti.

Türkiye’de en çok CHP’li milletvekillerinin halkla ilişki içerisinde olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu büyükşehir belediyeleri için adayların nasıl belirleneceğiyle ilgili de “Birden fazla adayın olduğu yerlerde merkez yoklaması yapılacak. Başarılı olan başkanlarımızla devam edilecek. Bırakmak isteyenler var. Şahsen devam etmek istediğim isimler var. Ankara, İstanbul, Adana, Mersin, Balıkesir, Denizli, Bursa, Antalya’yı kesin alacağız. “ diye konuştu.

Geçmiş belediye başkanlığı seçimlerinde CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Mansur Yavaş’la ilgili de konuşan Kemal Kılıçdaroğlu “Mansur Yavaş, Ankara'da, siyasette önemli bir figür. Onunla arada bir konuşuyorum. Bizim kesimde de sevilen bir isim.”İLGİLİ HABERLER