Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Şırnaklı madenciler Deniz Baykal'a minnettar20.10.2017 14:39:18
Tanrıkulu: “Deniz Baykal’ın Enerji Bakanlığı döneminde bu alan kamulaştırılmış ve yeniden kömür işletmelerine bağlanmış ve o tarihte de can güvenliği sağlanarak büyük bir üretim yapılmış. Şırnaklılar o dönemi büyük bir övgüyle anlatıyor. "

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu Yön Radyo'da Başak İkiz'in sunduğu Bizim Stüdyo programına kouk oldu.

Sezgin Tanrıkulu Şırnak'ta meydana gelen maden faciasında ölen işçilerin cenaze törenlerine katıldı ve sonrasında bölge ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Kömür madeniyle ilgili açıklama yapan Tanrıkulu alanın ruhsatlı olduğunu, 2013 yılında buranın yeterli iş gücü sağlamadığı gerekçesiyle üretime kapatıldığını ve ihalenin iptal edildiğini belirtti.

 

 “Şırnak’ta 7 İşçiye Mezar Olan Madeni Deniz Baykal Kamulaştırmıştı.”

Tanrıkulu, “Deniz Baykal’ın Enerji Bakanlığı döneminde bu alan kamulaştırılmış ve yeniden kömür işletmelerine bağlanmış ve o tarihte de can güvenliği sağlanarak büyük bir üretim yapılmış. Şırnaklılar o dönemi büyük bir övgüyle anlatıyor. Sonra Anavatan Partisi döneminde Türkiye Kömür İşletmeleri zarar ediyor gerekçesiyle tekrar özelleştirilmiş, o tarihten bu yana da hep yandaşlara verilerek rant alanına dönüşmüş.” dedi.

Sezgin Tanrıkulu'nun açıklamalarını dinlemek için tıklayınızİLGİLİ HABERLER