Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

2018'de erken seçim iddiası23.10.2017 08:38:16
Siyasi kulislerde, 2018 yılının Temmuz ayında erken seçime gidilebileceği konuşuluyor.

Hürriyet'in haberine göre, siyasi kulislerde AKP'nin belediye başkanlarını istifa ettirmek gibi radikal kararlar almasının 2018'de yapılacak bir erken seçime hazırlık olduğu konuşuluyor. Bu şekilde kabinede de değişikliğe gidilmesi planlanıyor.

İddiaya göre, AKP son yaptırdığı ankette, kararsızların oyu dağıtılınca, yüzde 50 bandını yakalayabileceğini gördü. Bu sonucun önümüzdeki 2 yıllık süreçte daha iyiye evrilmeyeceği, dünya konjonktürüne bağlı olarak hem ekonomi hem de siyasette yaşanacak gelişmelerin bu oranı yakalamayı güçleştireceği iddia ediliyor. 2019’a kadar olan süreçte güç kaybının önlenmesi, Meral Akşener’in kuracağı partinin tabanda karşılık bulmasına fırsat tanınmaması gerektiği dillendiriliyor. Bu aşamada, MHP’nin varolan ‘sınırlı’ desteğine de güveniliyor.

2018 Temmuz'unda ‘Cumhurbaşkanlığı ve genel seçim yapılabileceğini’ de iddialar arasında. Bununla birlikte kabinede de revizyona gidileceği, en az 3-4 bakanı kapsayacak yeni bir revizyonla ‘seçim kabinesi’ oluşturulacağı da dile getiriliyor. Parti içindeki isimlerden bazıları ise ekonominin önümüzdeki iki yıl hesaba katılarak planlandığını, yatırımlar ve teşviklerin sonuçlarının bu süreçte görülebileceğin ileri sürerek erken seçimin yarardan çok zarar getireceğini söylüyor.İLGİLİ HABERLER