Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Sabah gazetesi yazarından Gülen'e övgü23.10.2017 15:11:31
AKP'ye yakın Sabah gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı, bugünkü köşesinde FETÖ’yü ve Fethullah Gülen hakkında “Fakat Gülen'in 1970'lerin sonundan itibaren devletin ve yargının içine ektiği fidanlar ağaç olmasa bu devrim yapılamazdı ve askeri vesayet rejimini hiçbir güç yıkamazdı" ifadelerini kullandı.

Sabah gazetesindeki köşesinde "Devrim içinde devrim (2013-2017)" başlıklı bir yazı kaleme alan Kütahyalı, FETÖ'nün devlet içerisindeki örgütlenmesini ve düzenlenen onca kumpası "devrim" olarak adlandırdı.

Ergenekon başta olmak üzere FETÖ'nün büyük desteğiyle gerçekleştirilen kumpasları savunan Rasim Ozan Kütahyalı, "2007-13 döneminde eski rejim aktörlerine yönelik tasfiyelerin de baş aktörü Fetullah Gülen ve örgütüydü... Elbette bu tasfiyelerin arkasında hem siyasi irade hem de çok büyük toplumsal destek vardı...” diyerek kumpaslarda AKP ve FETÖ'nün birlikte davrandığını yazdı.

Kütahyalı, AKP ve Fethullah Gülen'in arasının açılmasını da "Fakat sonrasında Gülen örgütü yapılan bu toplumsal ve siyasal devrimi halkın elinden çalmaya kalktı ve işte o noktada devrim içinde devrim süreci başladı..." cümlesiyle özetledi.

 İLGİLİ HABERLER