Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

"İsmail Kahraman'ı Erdoğan seçti"14.11.2017 08:23:23
Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, AKP tarafından yeniden TBMM Başkanlığı için aday gösterilen İsmail Kahraman'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından seçildiğini yazdı. Erdoğan, "ben de yeni öğrendim" açıklamasında bulunmuştu.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, AKP tarafından yeniden meclis başkanlığına aday gösterildi.

Kahraman'ın adaylığının belli olmasının ardından basın mensuplarına açıklama yapan Erdoğan, "ben de sizin gibi yeni öğrendim" dedi.

Ancak Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi bugünkü yazısında durumun farklı olduğunu iddia etti, Kahraman'ın adaylığına Erdoğan'ın karar verdiğini ifade etti.

Erdoğan'ın rahatlığı için güçlü bir parlamentoya ihtiyacı olduğunu belirten Selvi yazısında, "Cumurbaşkanı Erdoğan, İsmail Kahraman’ın Meclis başkanı olarak devam etmesi kararını verdi. Karar, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde baş başa yenilen yemekte alındı. Dün iki kişinin telefonları çok yoğundu. AK Parti milletvekilleri, tebrik etmek için İsmail Kahraman’ı aradı. AK Parti yöneticileri ise ikna etmek için Burhan Kuzu’nun telefonlarını susturmadı.

Bülent Arınç ve Cemil Çiçek iki dönem Meclis başkanlığı yapmıştı. İsmail Kahraman’ın da iki dönemi tamamlaması uygun görüldü." yazdı.İLGİLİ HABERLER