Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

"AKP ile yan yanayız"14.11.2017 10:41:33
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 2019 seçimleri öncesi AK Parti ile işbirliği mesajı verdi. Atatürk tartışmalarında CHP'ye yüklendi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli , 2019 Cumhurbaşkanlığı seçiminde AKP ile ittifaka gideceklerini ilan etti. CHP 'nin Cumhurbaşkanlığı sistemine karşı çalışmalarına tepkisiz kalmayacaklarını belirten Bahçeli, “Partimiz, 7 Ağustos Yenikapı ruhu ve 16 Nisan halkoylaması şuurunun gereği olarak Adalet ve Kalkınma Partisi'yle Cumhurbaşkanı hükümet etme sistemini 2019'da tam manasıyla tesis etmek maksadıyla, sonuna kadar birlikte ve yan yana mücadelesini sürdürecektir” dedi. 

MHP lideri Devlet Bahçeli, MHP'nin haftalık grup toplantısında konuşma yaptı. Bahçeli, 2019 Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri için AKP ile işbirliği mesajı vererek, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin birlikte inşa edebileceklerini söyledi.

Bahçeli AKP'nin Atatürk'ü sahiplenmeye başlamasını eleştiren CHP'ye yüklenerek, "PKK, HDP ve FETÖ'nün yörüngesine giren CHP'nin Atatürk adını anmaya ne yüzü ne de hakkı kalmıştır. Atatürk hiç kimsenin siyaset dövüşünün, sivri dilinin konusu olmayacaktır. Atatürk'e alaka yükseliyormuş, ne var bunda? Olması gereken bu değil mi?" dedi.

Suudi Arabistan'daki tutuklamalara da değinen Bahçeli, "Bizim ilgilendiğimiz hanedanlar arasındaki kavga değildir. İnancımız, kutsal mabet ve mirasların bulunduğu Suudi Arabistan'ın dünyevi iktidar çatışmalarına kapılması esef vericidir." dedi.İLGİLİ HABERLER