Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Okuyan: NATO dünyanın en büyük terör örgütüdür17.11.2017 10:05:34
Türkiye Komünist Partisi Genel Sekreteri Kemal Okuyan, Akşener'in kurduğu İyi Parti'nin programında yer alan NATO'ya bağlılık ile ilgili soru üzerine, "NATO dünyanın en büyük terör örgütüdür" açıklamasını yaptı.
KRT Haber Müdürü Çağlar Cilara'nın stüdyo konuğu olan TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan, Meral Akşener'in kurduğu İyi Parti'nin programında yer alan, "NATO milli politikalar uygulanmasına engel değildir" şeklindeki ifadenin sorulması üzerine, NATO'nun dünyanın en büyük terör örgütü olduğunu söyledi
 
Kemal Okuyan NATO ile ilgili şu tepsitlerde bulundu:
 
"NATO dünyanın en büyük terör örgütüdür, en örgütlü terör örgütüdür. Bu kadar net. Çünkü bakın NATO'nun tarihinde hiçbir zaman bir güvenlik örgütü değildir, hep saldırı üzerine kurulmuştur. Birçok ülkenin Savunma Bakanlığı vardır ama Savunma Bakanlığı değildir onlar, ya silahlanma bakanlığıdır ya savaş bakanlığıdır. NATO, sadece Türkiye'ye bakalım. Başka ülkelerdeki şeylerini bırakalım. 15 Temmuz da dahil olmak üzere darbelerin arkasında oldu. 15 Temmuz'da bağları var, çok açık. NATO, birçok ülkede halkla mücadele, halk hareketleriyle mücadele etmek için kadro yetiştirmiştir. Gladio ve benzeri oluşumlar gibi."
İLGİLİ HABERLER