Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Erdoğan: Acilen bir özeleştiriye ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum23.11.2017 20:12:59
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Buğday" filminin galasında konuştu. Erdoğan "İçinde bulunduğumuz ekosistemi tahrip eden her adımın sonu felakettir. Acilen bir özeleştiriye ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum" dedi.

Semih Kaplanoğlu’nun yönetmenliğini yaptığı “Buğday” filminin galası, Beştepe’de yapıldı. Galada konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kaplanoğlu’nu tebrik etti. Erdoğan, “Elbette zaman zaman haddini bilmeyen, kaliteyi hazmedemeyen nezaket fukarası şahıslar da çıkabiliyor. Bunlara verilecek en güzel cevap seviyeyi korumak işini en güzel şekilde yapmaya devam etmektir” dedi.

“Her platformda adaleti, dayanışmayı, kardeşliği savunuyoruz” diyen Erdoğan, “Sadece teknolojik ve ekonomik büyümenin bir ülkenin geleceği için yeterli olmadığını beşeri kalkınmanın da elzem olduğunu ifade ediyoruz. Çevreye zarar veren her teknoloji ne kadar hayatı kolaylaştırıcı olursa olsun, aslında namlusu insana dönmüş bir silahtır” diye konuştu.

Doğaya verilen zararların felakete yol açacağını söyleyen Erdoğan, konuşmasında “İçinde bulunduğumuz ekosistemi tahrip eden her adımın sonu felakettir. Acilen bir özeleştiriye ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Sayın Kaplanoğlu’nun filmini bu açıdan da son derece anlamlı buluyorum” ifadelerine yer verdi.

‘ÖĞRETMENLERİNİZİN HAKKINI ÖDEYEMEYİZ’

24 Kasım Öğretmenler Günü’nü de kutlayan Erdoğan, şunları söyledi:

“Tüm eğitimcilerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tebrik ediyorum. Tüm öğretmenlerimize şahsım, milletim ve ülkem adına şükranlarımı sunuyorum. Görevi başında şehit olanlar ile afetlerde kazalarda kaybettiklerimiz başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle yad ediyorum. Türkiye’nin bugünlere gelmesinde en büyük pay öğretmenlerimizindir. Ne yaparsak yapalım öğretmenlerimizin hakkını ödemeyeceğimizi çok iyi biliyoruz.”İLGİLİ HABERLER