Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

AKP'den belgelere aynı cevap: "İftira"28.11.2017 15:12:41
AKP Sözücü Mahir Ünal, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısında yaptığı açıklamalar ve gösterdiği belgeler hakkında konuştu. Belgelerin gerçek olmadığını belirten Ünal, "Siyaset böyle yapılmaz" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan'ın ailesinin yabancı ülkelerdeki şirketlere para gönderdiğini iddia etmesiyle başlayan tartışmada bugün belgeler ortaya çıktı. Kılıçdaroğlu isim isim banka dekontlarını çıkardı. AKP  tarafından gelen açıklamalar ise aynı ağızdan çıkmış gibi birbirinin aynısı. Son olarak AKP Sözcüsü Mahir Ünal Kılıçdaroğlu'nun iftira attığını ileri sürdü.

Ünal'ın açıklaması şöyle: 

'İftirada yalanda sınır tanımayan muhalefet anlayışıyla karşı karşıyayız. Elindeki belgeleri eğer bunlar suç unsuru teşkil eden belgelerse Anayasaya göre suç işlemiş oluyor. Bunlar kendisine ilgili avukatın basın açıklamasında net bir şekilde söylendi. Siyaset böyle olmaz yapılmaz. Siyaset yalan üzerinden çamur at izin kalsın değildir. Amerika'da yürütülen çalışmaları Türkiye'ye karşı bazı eylemlerin Türkiye ayağını Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP'si oluşturuyor. Bir kez daha kendi iftirasında yalanında boğulacaktır. Kemal Kılıçdaroğlu ve siyaset anlayışı siyaset tarihimizdeki çöplüğündeki yerini alacaktır.'İLGİLİ HABERLER