Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

CHP açıkladı! Belgeler nereye teslim edilecek...29.11.2017 11:37:52
CHP Grup Başkanvekili Özel, Kılıçdaroğlu’nun duyurduğu Erdoğan Ailesi’nin yurtdışına para transferi yaptığına ilişkin belgelerin Meclis Araştırma Komisyonu kurularak orada incelenmesini talep edeceklerini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel, dün CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kamuoyuna duyurduğu Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ailesinden kişilerin yurtdışına para transferi yaptığına ilişkin belgelerin paylaşılmasıyla ilgili bianet’ten Ekin Karaca'ya konuştu.

Meclis Araştırma Komisyonu kurulmasını talep edeceklerini ve belgeleri oraya sunacaklarını söyleyen Özel, konuya ilişkin olarak CHP Genel Başkan Yardımcısı Parti Sözcüsü Bülent Tezcan’ın açıklama yapacağını söyledi.

Komisyon kurulmasının reddedilmesi durumunda nasıl bir adım atmayı düşündüklerini sorduğumuz Özel, “Belgelerin orada incelenmesini istiyoruz. Kurulur herhalde. Kurulmazsa da bir sivil kaynakla paylaşırız” dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Twitter’dan yaptığı paylaşımlarda belgelerin paylaşılması çağrısında bulunmuştu:

“(…) Kılıçdaroğlu, gösterdiği dekontları hem cumhuriyet savcılığına ve hem de medyaya vermelidir ki herkes incelesin/inceletsin. Cumhurbaşkanımıza, ailesine ve yakınlarına iftira atan ve itibar suikastı yapan Kılıçdaroğlu, iftirasının hesabını yargı önünde verecektir…"İLGİLİ HABERLER