Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na cevap29.11.2017 13:24:39
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen Toplu Açılış Töreni'nde konuştu. Erdoğan Kılıçdaroğlu'nun açıkladığı belgelere de değindi.

Erdoğan konuşmasına CHP eleştirisiyle başladı. Belediye Başkanlığı yaptığı dönemden bahseden Erdoğan, CHP'yi "Yol yaptık, baraj yaptık, havalimanları yaptık" diyerek eleştirdi.

Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan'ın ailesinin para Man Adası'nda bir şirkete gönderdiği paraların belgelerini açıklamasıyla ilgili de konuşan Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun herhangi bir ispatının olmadığını belirterek "hayatı yalan" dedi. Erdoğan belgeleri "yalan, ispatı yok, savcılığa versin" diye cevapladı.

Erdoğan'ın konuşmasından ilgili bölüm şöyle:

"İSPAT ET DEDİM İSPAT YOK"

Bu zat geçtiğimiz hafta çıktı, Cumhurbaşkanı ve ailesi yurtdışındaki bir takım hesaplara milyonlarca dolar para gönderdi diye bir iddia ortaya attık. Biz de ispata davet ettik. dün grup toplantısında çıktı, yurtdışındaki bir şirkete şu kişi şu kadar milyon dolar para gönderdi diye bir takım yine sözler söyledi. Elindeki bir tomar kağıdı sallayarak da ‘işte dekontları da bunlar’ dedi. Tabi dekont dediği kağıtları, ne gazetecilere ne adli makamlara vermedi.

Avukatlar hemen anında kendisine bunu ilgili savcılığa lütfen veriniz, medyaya veriniz dedi. Ve o kağıtların ne olduğunu şimdilik bir kendisi, bir de onları bu zatın eline tutuşturanlar biliyor. Tabi bu zatın ilk iftira atışı değil. Bir ara şahsımla alakalı İsviçre’de hesaplarım olduğunu söyleyip durdu, ispata davet ettiğimde belge gösteremedi, rezil kepaze oldu.

Ben bunun peşinde gidenlere şaşıyorum. İspat et bu görev bırakacağım dedim. İspat yok. Bu defa aynısını söylüyorum. İspat ettiğin anda ben cumhurbaşkanlığını bırakacağım dedim, ama sen de CHP’nin başına, bu milletin başına bela olmaktan çekil.

"BELGELERİ SAVCILIĞA TESLİM ET"

Dün şahsımın ve iddialar ismi geçen arkadaşlarımızın avukatı bir açıklama yaptı. Tüm milletime sesleniyorum, iddialar yalanlanarak belge olduğu öne sürülen kağıtların derhal savcılığa verilmesi, en azından medyayla paylaşılması çağrısında bulunuldu. Bir saat öncesine kadar avukatlara sordum, durum nedir? “Henüz bu yönde bir gelişme olduğunu duymadık” dediler. Aynı çağrıyı tekrarlıyorum. Madem tüm belgelerin elinde olduğunu söylüyorsun, kürsüden sallamayı bırak. Milletimizle paylaş, git savcılığa teslim et. Öyle mi? suçlu varsa ortada git teslim et. Ondan sonra çok daha rahat tepinirsin.

"YURTDIŞINA GİDEN TEK KURUŞ PARA YOK"

Bir takım isimler, tarihler ve rakamlar zikretti. İddiası da bu paraların yurtdışındaki şirkete gönderildiği. Aslında ticaretle uğraşan birisi yurtdışında da şirket alır satar, para havale eder, havale alır. Ömründe sadece her işe taş koymayı görev edinmiş birisine bunları anlatmanın zorluğunu elbette biliyorum.

Kaldı ki bu 5 isim, asla o zikrettiği şirkete ve yere para göndermiş de değil. Tam aksine mevcut şirketlerini satmaları sebebiyle onlara para geldi. Az buçuk ticareti, tüccarlığı, girişimciliği bilenler için bu yapılan işlerde hiçbir sorun yoktur. Buradaki tek sorun ortada bu zatın ifade ettiği gibi yurtdışına giden tek kuruş para olmayışıdır.

 İLGİLİ HABERLER