Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Ankapark'a 64 milyon lira harcandı!30.11.2017 07:13:39
Ankara’nın yeni Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın gündeme getirdiği Ankapark’ın açılışa kadar yapılacak bakım ve onarım hizmetleri için 64 milyon lira harcanacağı ortaya çıktı.

Ankara'nın yeni Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın açıklamalarıyla gündeme gelen Ankapark’ta bekleme süreci de maliyetli. Tuna, önceki gün yaptığı açıklamada, Ankapark’ın maliyetinin 2 milyar lira olduğu yönündeki açıklamaların anımsatılması üzerine, “Gördüğüm kadarıyla iş bittiği zaman KDV’siyle, vesairesiyle o rakamları bulacağını düşünüyorum. Net bir rakam ben de matematik olarak elime alıp çıkarmadım. Ama proje devam ediyor” demişti.

Geçen ay tamamlanan bir ihaleye göre ise Ankapark’ın ve içindeki oyuncakların açılışa kadar yapılacak bakım-onarımı ve muhtelif destek hizmetleri için 64 milyon TL harcanacak. Söz konusu rakam 1 yıllık süreçte yapılan çalışmaları kapsayacak.

İHALEYİ BELEDİYE ŞİRKETİ KAZANDI

24 Ağustos’ta ihale ilanına çıkılan işin kapsamı, “Ankapark’ın işletmeye devredilene kadan bakım onarımları, yedek parça temini ve muhtelif destek hizmetlerinin yaptırılması” olarak belirlendi. Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapılan ihaleyi, yine bir belediye şirketi kazandı. Sadece belediye şirketinin teklif verdiği ihaleyi, 64 milyon 406 bin 285 TL’lik teklifiyle BELKA Ankara Katı Atıkları Ayıklama, Enerji Değerlendirme, Bilgisayar, İnşaat, Nakliyat ve Taahhüt Yemek Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi kazandı. İhalenin sonuç ilanı da 20 Ekim’de yayınlandı.

350 PERSONEL ÇALIŞTIRILACAK

İhale kapsamında, oyuncak ve oyun makinelerinin kullanıma hazır hale getirilmesi için teknik destek hizmetleri, parktaki havuz, makine ve cihazlar için genel destek hizmetleri, hizmetin devamlılığının sağlanması için bilgi sistem hizmetleri, rehberlik hizmetleri ve Ankapark’ın tanıtım hizmetlerini içeren işler için toplam 350 personelin çalıştırılması öngörüldü. Bu personelin 50’si tekniker, 59’u yardımcı personel, 50’si de oyuncak görevlisi olacak. İhale kapsamında 10 halkla ilişkiler uzmanı da görevlendirilecek.

İhaleyle ilgili teknik şartnamede ise işi alan firmanın, belediyeye, 15 telefon ve hat alması hükmü yer aldı. Buna göre, kontroller sırasında kullanılması için en az 8 MP kameralı, 32 GB dahili belleğe sahip İOS veya andraid işletim sistemi sahip, 4.5 G uyumlu akıllı telefonlar temin edilecek. Verilecek hatlar ise aylık en az her yöne 3 bin dakika konuşma, en az 10 GB internet ve en az her yöne 500 SMS içerecek. Ayrıca idarenin kullanımı için 5 adet laptop da temin edilecek. Yine firmanın, sözleşmenin imzalanmasından itibaren 3 (üç) gün içinde; idarenin emrine, 5 adet en az 2016 model, en az C segmenti, 1400 - 1600 cc arası dizel binek oto tahsis etmesi de gerekiyor.İLGİLİ HABERLER