Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Önce diplomanı göster...11.12.2017 12:53:26
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu TBMM Genel Kurulu'nda bütçe görüşmelerinde yaptığı konuşmada "Sayın Erdoğan’a sormak isterim. İşgal altındaki 18 adadan neden söz etmedin?Lozan Anlaşmasının 12. ve 15. maddeleri açıkça ihlal edilmiştir. Lozan’ı tartışmaya açman için önce üniversite diplomanı göster" dedi.

TBMM Genel Kurulu'nda bütçe görüşmeleri sırasında CHP adına kürsüye çıkan Genel Başkan Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a 'diploma' göndermesinde bulundu.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

İSRAİL'LE İLİŞKİLERİ KES, ARKANDAYIZ

Öyle lafla peynir gemisi yürümez. İsrail'le ilişkileri kesebiliriz. Kesiyorsan kes kardeşim! Biz de arkandayız. Asıl bu işin sorumlusu Amerika'daki başkandır. Oradaki sıkışmışlığını gidermek için, gündemi değiştirmek için getirdi Ortadoğu'nun kalbine pimi çekti bombayı koydu.

ÖNCE DİPLOMANI GÖSTER

Sayın Erdoğan’a sormak isterim. İşgal altındaki 18 adadan neden söz etmedin. Lozan Anlaşmasının 12. ve 15. maddeleri açıkça ihlal edilmiştir. Lozan’ı tartışmaya açman içim önce üniversite diplomanı göster.

İSRAİL'İN BAŞKENTİ TEL AVİV'DİR

Trump herkesi aradı, sadece Erdoğan'ı aramadı. Bu üzerinde hepimizin düşünmesi gereken bir gerçektir ve bu gerçek, radikal unsurların arayıp da bulamayacağı bir ortam yaratacaktır.

Yapacaksan adam gibi yap. Oraya yazacaksın, İsrail'in başkenti Tel Aviv'dir. Yazıyor musun, yazamıyorsun. Takipçisi olacağız.

Sayın Başbakan'dan istirham ediyorum. O başkentin adı Tel Aviv'dir. Kudüs, hepimizin üzerine titremesi gereken bir kenttir. Bir barış kenti olmak zorundadır. Üç semavi dinin de kutsal mekânıdır.

BİR BELEDİYE BAŞKANININ AĞZINDAN HARAM LOKME GEÇMİŞSE YAŞATMAM

Daha önce havuz medyasında Ataşehir’le ilgili haberler çıktı. Ben de belediye başkanına açıp sordum “doğru değil” dedi. O zaman gidip suç duyurusunda bulunacaksın kendin için dedim. Gitti kendi hakkında suç duyurusunda bulundu. Araştırma yapıldı hiçbir şey çıkmadı. Karar kesinleşti. Havuz medyasının Buz Rezidans diye takdim ettiği yerle ilgili de iddia oldu. İncelendi. Soruşturma açılmasına gerek yoktur diye devletin denetim elemanı karar verdi.

Açık ve net söylüyorum bir belediye başkanını ağzından tek bir haram lokma girerse o belediye başkanını yaşatmam. Benimle ilgili iddia ediyorlar… Kızlarımın evleri varmış… Benim, ailem, torunum, damadım hatta dünürüm. Hepsi için araştırma önergesi verin. Hepsi araştırılsın…İLGİLİ HABERLER