Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

"Rant ve soygun devam ediyor"17.12.2017 21:42:26
Saadet Partisi 6. Olağan Kongresi'nde konuşan Genel Başkan Temel Karamollaoğlu, iktidarın tam bir gaflet içerisinde olduğunu söyledi. Karamollaoğlu, "İstanbul’daki çarpıklık halen devam ediyor. Rant ve soygun halen devam ediyor” dedi.

Eskişehir Atatürk Kültür Merkezin'de düzenlenen kongrede partililere seslenen Karamollaoğlu, AKP’nin bu güne kadar ki icraatlarını eleştirerek, “İstanbul’a ihanet etti. Kim dedi. Biz demedik ki. İhanet lafını ben kullanamam. Peki İstanbul’u son 20 yıldır kim idare ediyor. Siz idare ediyorsunuz. İstanbul’daki çarpıklık halen devam ediyor. Rant ve soygun halen devam ediyor” dedi.

"İKTİDARA YENİ GELMİŞ GİBİ HAREKET EDİYORLAR"

Karamollaoğlu kongre konuşmasında AKP'nin icraatlarının eleştirerek Türkiye'ye kendi politikalarından şikayet eden AKP'den başka hiçbir iktidarın gelmediğini söyledi:

“Üzülerek söylüyorum. Neden böyle söylüyorum. Çünkü kuruluşundan itibaren böyle bir gafletin içinde bulunduğunu kendisi deklare ediyor. Bugün o yanlışları görüyoruz. Avrupa Birliği’ni medeniyet projesi olarak ilan etti. Bugün Avrupa’ya diyor ki ‘yav siz nasıl Avrupa devletisiniz, çifte standart uyguluyorsunuz, bizi töhmet altına sokmaya kalkıyorsunuz, bizi düşman gibi gösteriyorsunuz’ kimi diyor ‘Avrupa’yı stratejik ortak olarak gören medeniyet projesi olarak gören zihniyetin sahibi bu ülkenin iktidarı söylüyor.

Öbür taraftan Amerika’yı, İsrail’i stratejik müttefik ilan ediyor, şimdi Amerika’ya diyor ‘nasıl strateji’. Bizim içimizde terör besleyen gruplara siz silah veriyorsunuz. Hem de bizden daha çok gelişmiş silahları veriyorsunuz. Ama halen stratejik müttefikten müttefilikten vazgeçmiyor. O esip, gürlüyor. Sen lafa bakma, icraata bak. Sen icraatında ciddi bir adım atabiliyor musun bu istikamette. Yok atamazlar. Çünkü kendi kendilerini bu işe mahkum hale getirdiler."

"KENDİ POLİTİKALARINDAN ŞİKAYET EDEN BAŞKA İKTİDAR PARTİSİ OLMADI"

AKP'nin ekonomik sistem olarak faizci kapitalist sistemi benimsediğini belirten Karamollaoğlu, faizin yüksekliğinden şikayet eden AKP'nin şikayetçi olduğu asıl şeyin kendi politikaları olduğunu belirtti:

"Şimdi faizin yüksekliğinden şikayet ediyor. Para bulamadıklarından şikayet ediyorlar. Kendi kendisinden kendi politikalarından şikayet eden başka hiçbir iktidar Türkiye’ye gelmedi. Konuşmalarına dikkat ettiğimiz zaman, sanki iktidara yeni gelmişler, 15 yıldır iktidarda değilmişler gibi konuşuyorlar. Ekonomi bozuk, terör, dış politika kötü, eğitim çökmüş. Yav mübarek 15 yıldır siz iktidardasınız. Ülkeye bu hale siz getirdiniz. Yeni iktidara gelmiş gibi kendi kendinizden şikayet etmeye hakkınız yok.

"RANT VE SOYGUN HALEN DEVAM EDİYOR"

Şu olabilir. Bir insan yanlış yapar, uyanır. Yanlışlığının farkına varır. O zaman millete de kusura bakmayın der. Şu şu politikaları izleyerek yanlış yaptım, tövbe ediyorum, vaz geçiyorum, şimdi doğrusunu yapacağım. Böyle de bir iş yapmıyor. Yeri geliyor bunu söylüyor. Bunu söylerken yanlışını düzeltmek için söylemiyor. İstanbul’a ihanet etti. Kim dedi. Biz demedik ki. İhanet lafını ben kullanamam. Peki İstanbul’u son 20 yıldır kim idare ediyor. Siz idare ediyorsunuz. İstanbul’daki çarpıklık halen devam ediyor. Rant ve soygun halen devam ediyor.”İLGİLİ HABERLER