Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Mehmet Ağar'ın kefil olduğu Hüseyin Çapkın'a tahliye!19.12.2017 19:33:24
Dün Mehmet Ağar'ın 'kefil' olduğu, ''Gülen Cemaati'nin mülkiye yapılanması'' davası kapsamında tutuklu bulunan İstanbul eski Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, bugün tahliye edildi.

Hakkında ev hapsi karraı çıkan Çapkın için, dün Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar tanıklık yapmıştı

Ağar eskiden tanıdığı Hüseyin Çapkın hakkında; "Benim tanıdığım Hüseyin Çapkın, böyle alçaklıkları art arda sergileyen bir örgüte müzahir olacak bir yapıya sahip değil. Bizim polisimize, askerimize, çocuklarımıza kurşun atacak bir yapıya asla sahip olamaz" ifadelerini kullanmıştı.

Ağar;  ''1993'te terör olayları yüksekti. Gaziantep de bu konuda kritik bir şehirdi. Çapkın'ı Gaziantep'e atadık. Kendi dönemimle ilgili net olarak söyleyebilirim, Gaziantepli bir milletvekili Tansu Çiller'e söylemiş. O da bana söyledi. Büyük bir memnuniyetle kabul ettim. Kesinlikle benim inisiyatifimle oldu. O dönemde güçlü idim daha yüksek bir göreve de atayabilirdim. Ancak o dönemde Gaziantep bizim için önemliydi. Mahcup da olmadım.O tür bir duyumum olmadı. Çapkın, zaten çok parlak bir adamdı" diyerek, eski emniyet müdürüne kefil olmuştu.

Ağar'ın sözlerinin bugünkü tahliyeyle ilişkisi olabileceği düşünülüyor.İLGİLİ HABERLER