Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

"Binali Yıldırım açlık grevinin bitmesini istiyor"20.12.2017 17:38:39
CHP'li Mehmet Bekaroğlu, açlık grevindeki eğitimciler Nuriye Gülmen ile Semih Özakça ile ilgili açıklamalarda bulundu.

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, olağanüstü hâl (OHAL) uygulaması kapsamında çıkarılan kanun hükmünde kararnameyle (KHK) ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen ve sınıf öğretmeni Semih Özakça hakkında dikkati çekici bir iddia ileri sürdü. Gülmen ve Özakça'nın "İşimizi geri istiyoruz" talebiyle başlattıkları açlık grevinde 260 günün geride kaldığını hatırlatan Bekaroğlu, "Başbakan Binali Yıldırım, açlık grevinin bitirilmesini istiyor ama İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı etkiliyor" dedi. 

RS FM'de Yavuz Oğhan'ın sorularını yanıtlayan Bekaroğlu, Soylu'nun açlık grevi konusunu "kişiselleştirdiğini" öne sürdü. Bekaroğlu, şunları söyledi:

"Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın durumuyla ilgili, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile, Başbakan'la görüşmeye devam ediyoruz. Temaslar Saray'a kadar devam ediyor. İçişleri Bakanı, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça konusunu kişisel mesele haline getirmiş. Cumhurbaşkanı'nı etkilemekte. Başbakan ve diğerleri bu işin bitmesi gerektiğine inanıyor."

 İLGİLİ HABERLER