Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Kaftancıoğlu görevi devraldı, Erdoğan'a seslendi17.1.2018 14:31:50
Cemal Canpolat CHP İstanbul İl Başkanlığı görevini Canan Kaftancıoğlu'na devretti.

Törende konuşan Cemal Canpolat, Canan Kaftancıoğlu'nun sonuna kadar arkasında olduğunu söyledi. "Ülkemiz gerici bir kuşatma altında. Birbirimizle didişecek bir dakikamız bile yok" diyen Canpolat, "Artık biz ve bizim gibi olmayanları da uluslararası sermayeden kurtarmanın zamanı gelmiştir" dedi.

Görev tesliminin ardından söz alan Canan Kaftancıoğlu Cemal Canpolat ve ekibine teşekkür ederek şunları söyledi:

“Büyük İstanbul yürüyüşümüzü başlatıyoruz. Bizler Mustafa Kemal Atatürk'ün izinden giden yurttaşları, yoldaşları neferleriyiz. 39 ilçeden ayağa kalkacağız. Bunu görüyorlar. Genel Başkanımızın başlattığı hak hukuk adalet yürüşünü başlatıyoruz. Bunun için korkuyorlar. Benim üzerimden CHP'yi dizayn etmeye çalışıyorlar. CHP emperyalizme karşı mücadelede kurulmuştur. Farklılıkların zengin olduğu Ordu'nun Mesudiye ilçesinde doğmuş bir kardeşinizim. Eşitliğin kenti İstanbul'u yaşatacağız hep birlikte. Kente ihanet edenlerin maskelerini düşüreceğiz. Sosyal adaletten yana İstanbul'u hep birlikte inşa edeceğiz.”

“YASİN BÖRÜ DE KEMAL BÜLBÜL DE GÜNAHSIZ…”

Canan Kaftancıoğlu, devir-teslim töreninin ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın dünkü TBMM’deki grup toplantısında kendisini hedef alan sözlerine yanıt verdi.

Kızıyla ilgili sosyal medya paylaşımlarına karşı çıkan Kaftancıoğlu, “İlhan Cihaner’in kızı da günahsız Yasin Börü de Kemal Bülbül de günahsız… Çocukları siyasi kavganın öznesi yapmayalım” dedi.

“SELAHATTİN DEMİRTAŞ’A SELAM YOLLAYALIM”

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve HDP’lilerle olan fotoğrafına yönelik eleştirilere yanıt veren Kaftancıoğlu, “Selahattin Demirtaş’a selam yollayalım arkadaşlar. Ben bu memlekette bir siyasetçi olarak halkın iradesiyle seçilmiş herkesle fotoğraf veririm bununla da gurur duyarım” açıklamasında bulundu.

“ERDOĞAN’DAN ÖZÜR DİLİYORUM”

Canan Kaftancıoğlu, Gezi olaylarıyla ilgili tüm paylaşımlarının arkasında olduğunu belirterek “Orada gözümden kaçmış bir şey var hepimiz insanız, hata yaparız. Özür dileyerek paylaşmak istiyorum, Erdoğan’ın annesine küfür olan duvar yazısını da paylaşmışım. Annelik kutsaldır ben hiç kimsenin annesine bir şey dedirtmem. Erdoğan’dan samimi şekilde özür diliyorum.”

 

Canan Kaftancıoğlu'na İstanbul İl Başkanlığı  önünde partililerden destek vardı. 

 İLGİLİ HABERLER