Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

AKP İstanbul İl Başkanı istifa etti9.2.2018 11:46:24
Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'tan sonra AKP İl Başkanı Selim Temurci de yaptığı açıklamayla görevinden istifa etti.

Aylardır kulislerde konuşulan istifa bugün gerçekleşti.

AKP İl Başkanı Selim Temurci görevinden istifa etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AKP İstanbul İl yönetimini ziyareti sırasında elini sıkmadığı İl Başkanı Selim Temurci, daha önce istifa etmiş ancak “Şu an zamanı değil” denilerek geri çevrilmişti.

Bu arada, Rize’nin Çayeli İlçesi’nde, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PYD) soruşturması kapsamında AKP’li Selim Temurci’nin kardeşi Ömer Temurci’nin de aralarında bulunduğu 7 iş insanı gözaltına alınmıştı. Ömer Temurci, savcılık sorgusunun ardından serbest bırakılmıştı.

YENİ BAŞKAN BELLİ OLDU

AKP’nin İstanbul İl Başkanı Selim Temurci’nin istifasının ardından yeni il başkanının kim olacağı da belli oldu. AKP İstanbul İl Başkanlığına Avcılar eski ilçe başkanı Bayram Şenocak atandı. AKP’de bazı il başkanlarının daha istifa edebileceği öğrenildi.

1978’de Trabzon’da doğan Bayram Şenocak, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Gençlik Kolları’ndan başladığı siyasete, İl Yerel Yönetimler Komisyon Üyesi, İl Yedek Yönetim Kurulu Üyesi, 2010-2012 yılları arasında İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Avcılar’dan sorumlu İl Koordinatörü olarak devam etti. 2012-2014 yılları arasında da ilçe başkanlığı görevinde bulundu.

İLGİLİ HABERLER