Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

CHP'nin yeni MYK üyeleri belli oldu12.2.2018 10:04:03
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun yeni A Takımı belli oldu. MYK üyeleri belirlendi.

CHP Basın Biriminden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kılıçdaroğlu, 13 olan MYK üyesi sayısını 18'e çıkardı.

Parti Örgütü ve Örgüt Yönetimi ile Parti Sözcülüğü görevini Bülent Tezcan'a veren Kılıçdaroğlu, Basınla İlişkiler ve Kurumsal İletişimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına Tuncay Özkan'ı, Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına ise Gamze Akkuş İlgezdi'yi getirdi.

Partinin Genel Sekreterliği için Mehmet Akif Hamzaçebi'yi görevlendiren Kılıçdaroğlu, Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak Onursal Adıgüzel'i atadı.

Kılıçdaroğlu'nun "A Takımı"nda, Gülizar Biçer Karaca Doğa Haklarından, Muharrem Erkek Hukuk Politikalarından, Ünal Çeviköz Kamu Diplomasisinden, Faik Öztrak Sosyal Politikalardan, Fethi Açıkel ise Arge-Bilim Yönetim ve Kültür Platformu'ndan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak yer buldu.

Eski MYK'den 9 isim bulunuyor

Partinin yeni MYK'sinde eski MYK'den 9 isim bulunuyor. Bu kapsamda, yeni dönemde, Parti Örgütü ve Örgüt Yönetiminden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütecek Tezcan, Parti Sözcülüğüne devam edecek.

Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, Ekonomi Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, İşçi Sendikaları, Meslek Odaları ve Sivil Toplum Kuruluşlarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, İşveren Sendikaları ve Odalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak ile Yerel Yönetim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun da mevcut görevlerini sürdürecek.

Bundan önceki MYK'de Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yadımcılığını yürüten Lale Karabıyık'a Eğitim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevi verildi.

Parti Örgütü, Örgüt Yönetimleri ve Yurtdışı Örgütlenmelerden Sorumlu olan Tekin Bingöl ise yeni dönemde İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı yapacak.

5 yeni Genel Başkan Yardımcılığı

Yeni yapılanmada, İnsan ve Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı, "İnsan Hakları" ve "Doğa Hakları" adıyla iki ayrı genel başkan yardımcılığına dönüşürken, Kamu Diplomasisi ve Eğitim Politikaları ile Arge-Bilim Yönetim ve Kültür Platformu'ndan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılıkları ihdas edildi.

 

CUMHURİYET HALK PARTİSİ- MERKEZ YÖNETİM KURULU


 
1)       ARGE-BİLİM YÖNETİM VE KÜLTÜR PLATFORMU- FETHİ AÇIKEL
 
2)      BASINLA İLİŞKİLER VE KURUMSAL İLETİŞİM- TUNCAY ÖZKAN
 
3)      BİLGİ VE İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİ- ONURSAL ADIGÜZEL
 
4)      DIŞ İLİŞKİLER- ÖZTÜRK YILMAZ
 
5)      DOĞA HAKLARI- GÜLİZAR BİÇER KARACA
 
6)      EKONOMİ POLİTİKALARI-AYKUT ERDOĞDU
 
7)      EĞİTİM POLİTİKALARI- LALE KARABIYIK
 
8)      HALKLA İLİŞKİLER- GAMZE AKKUŞ İLGEZDİ
 
9)      HUKUK POLİTİKALARI- MUHARREM ERKEK
 
10)  İDARİ VE MALİ İŞLER-A. HALUK KOÇ
 
11)  İNSAN HAKLARI- TEKİN BİNGÖL
 
12)  İŞÇİ SENDİKALARI- MESLEK ODALARI VE SİVİLTOPLUM KURULUŞLARI- VELİ AĞBABA
 
13)  İŞVEREN SENDİKALARI VE ODALAR- ÇETİN OSMAN BUDAK
 
14)  KAMU DİPLOMASİSİ-ÜNAL ÇEVİKÖZ
 
15)  PARTİ ÖRGÜTÜ VE ÖRGÜT YÖNETİMİ, PARTİ SÖZCÜSÜ- BÜLENT TEZCAN
 
16)  SOSYAL POLİTİKALAR- FAİK ÖZTRAK
 
17)  YEREL YÖNETİM POLİTİKALARI- SEYİT TORUN
 
18)  GENEL SEKRETERLİK- M. AKİF HAMZAÇEBİ

 

 İLGİLİ HABERLER