Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Erdoğan ve Bahçeli'den İlker Başbuğ'a çok sert sözler13.2.2018 12:43:26
Partilerinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin hedefinde İlker Başbuğ vardı.

Devlet Bahçeli’nin “Gerekirse ben de Afrin'e giderim sözümü alaya alanlar, yüreğiniz yetiyorsa şehitlerimize laf söyleyin alnınızı karışlayalım” sözleri dikkat çekti.

İLKER BAŞBUĞ'A SERT ELEŞTİRİ

Bahçeli konuşmasında, Afrin operasyonunun siyasete alet edilmemesi gerektiğini söyleyen Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ’a sert çıktı.

Bahçeli, şöyle konuştu:

“Neymiş, Zeytin Dalı Harekatı siyasete alet edilmemeliymiş, asker operasyondayken siyaset doğru değilmiş.  Bunu söyleyen Genelkurmay eski Başkanı Sayın İlker Başbuğ’a sormak lazımdır, Afrin’i siyasete alet eden kim ya da kimlerdir? Kimi kast ediyorsunuz?

PKK/PYD/YPG üzerinden siyaset yaptığını zanneden işbirlikçi emellere laf etmeyenler neyden gocunmuşlardır? Askerimiz operasyondayken, PYD’ye selam gönderip cesaretlendirenlere tek söz etmeyenlerin maksadı nedir?

Siyaset, beka mücadelesini konuşmayacak da neyi konuşacaktır? Fok balıklarının nasıl yaşadığını mı, yoksa nesli tükenen balinaları mı anlatalım? Neyi konuşalım? Kuş ve böcek türlerinden mi bahsedelim? Tanzaya’daki Serengeti Parkı’ndaki safarileri mi izleyelim? Leylekler ne zaman gelir, kırlangıçların yuvaları nerededir; bunları mı mesele yapalım?

“UCUZ YAKLAŞIM”

Var oluş-yok oluş mücadelesini siyaset dert etmeyecekse, söyleyiniz bana, neyi dert edecek, neyi dert etmesi beklenecektir? Siyaset onunla ilgilenmesin bununla ilgilenmesin, şuna bakmasın, buna yorum yapmasın değerlendirmesi ucuz, savruk, sakat bir yaklaşımdır.

Ülkemizin bugün karşı karşıya kaldığı ağır meseleler sonucunda mum gibi erimiyorsa insan, yanıyorum dememelidir. Yanmaktan korkuyorsa kişi, vatan ve millet aşkıyla kavrulmaya talip olmamalıdır. Ya yürekli davranacağız, ya da kor barındıracak bir yüreğe sahip olacağız. Bizim anlayışımız böyledir. Güvendiğiniz dağlara kar yağdığında en güzel çare, dağ ile karı baş başa bırakmaktır.

ERDOĞAN: GEREKEN CEVABI ALACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan grup konuşmasının sonunda yaptığı açıklamada , eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un Afrin operasyonu ile ilgili sözlerini, “yazıklar olsun, gereken cevabı alacak” şeklinde değerlendirdi.

İlker Başbuğ, "Afrin operasyonu siyaset malzemesi yapılmasın" demişti.

 

İLGİLİ HABERLER