Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Genelkurmay Başkanı'nı hangi şerefsizler terörist diye hapse attı?13.2.2018 14:48:10
Partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu iktidara ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sert ifadeler kullandı.

TSK'nın Afrin Harekâtı'na değinen Kılıçdaroğlu, "Bu Erdoğan'ın mücadelesi değil, ordu hepimizin ordusu" dedi. 

Kılıçdaroğlu'nun konuşmalarından bazı bölümler şöyle:

Ordumuzun Afrin'de yaptığı harekatı destekledik, ilk günden itibaren. Afrin'de zor şartlarda mücadele ediliyor. Bu mücadele Erdoğan'ın mücadelesi değildir. Ordu hepimizin ordusudur. Bunu adı vatani görevdir, parti görevi değil. Şimdi siz vatani görevi parti görevine dönüştürmek istiyorsunuz. Buna izin vermem, kusura bakma.

Son 15 yılda Türkiye'nin DNA'sı ile oynandı, ordu ve Milli Eğitim'de. Darbeyi kim yaptı, FETÖ'nün ordu içinde yuvalanmasını sağlayanlar hangi şerefsizlerdi? Genelkurmay Başkanı'nı terörist diye hapse attılar. Hangi şerefsizler terörist diye hapse attı?

SEN TÜRKİYE TARİHİNİN EN KORKAK ADAMISIN'

Neymiş Recep bey kahramanmış, ne kahramanı ya. Kendi toprağından türbesini IŞİD'den kaçıran adamdan kahraman mı olur? Sen Türkiye tarihinin gelmiş geçmiş en korkak adamısın. İnsan kendi toprağından kaçar mı? Süleyman Şah türbesini yaparken IŞİD'le işbirliği mi yaptın?  Sevgili Recep Bey gözlerinden öperim, Süleyman Şah Türbesi'ni kaçırırken IŞİD'le işbirliği mi yaptın, IŞİD'den korktun mu?

Bana saldıranların başında PKK geliyor. PKK hiç bir siyasi lidere saldırmamıştır. PKK bana saldırdı, terör örgütü, sana saldırmadı. Sen gittin onunla İmralı'da masaya oturdun. FETÖ örgütü bana saldırdı, hakkımdaki fezlekelerin çoğunu onlar hazırladı. Üç İŞİD'li saldırdı en son Adalet Yürüyüşü'nde.

'BENİM OĞLUM ASKERLİKTEN KAÇMADI, ÇÜRÜK RAPORU ALMADI'

Benim oğlum asker. Benim oğlum askerlikten kaçmadı. Benim oğlum çürük raporu almadı. Benim oğlum bedelli ödemedi. Fakirin fukaranın oğlu nasıl askere gittiyse öyle askere gitti. Senin çocukların ne oldu? Takımının çocukları ne oldu? Şehidin üzerinden edebiyat yaparsın, köşeyi dönünce aile boyu kaçarsın. Sen benim ayarım değilsin. Arkamdan laf söyleme. Söyleyeceksen karşımda söyle. Çocuklarını askerden kaçıran adam milliymiş.

'OBAMA SENİ ALDATIR, YPG ALDATIR, PKK KANDIRIR…'

Obama seni anlatır, YPG seni aldatır, PKK seni kandırır, Nusra seni kandırır ama bu kardeşinizi kimse kandıramaz. Basit bir soru sordum. Hangi şirketi sattın? 1 sterline kurulan bir şirkete 15 milyon dolarlık hangi şirketi sattın? Şerefin ve namusun varsa bu soruya cevap verirsin. Benim sorduğum sorulara şeref ve namus sahibiysen, oturur adam gibi cevap verirsin. Niye kaçak güreşiyorsun? Neden cevap vermiyorsun? Ben biliyorum neden cevap vermediğini. Hangi dümenleri çevirdiğini biliyorum. Sen bana otur, adam gibi cevap ver. Kaçak güreşme.

HER FİRAVUNUN BİR MUSA'SI VAR, O FİRAVUNUN MUSA'SI DA BENİM'

Sen cevap verinceye kadar bu soruları sana sormaya devam edeceğim. Her firavunun bir Musa'sı var. O firavunun Musa'sı da benim. Yalan üzerine siyaset yapmıyoruz. Sanıyor ki ben çok bağıracağım, Kılıçdaroğlu geri adım atacak. Sen kim oluyorsun da bize geri adım attıracaksın. Ben vatandaşın hakkını sonuna kadar savunuyorum.

Esnaf ziyareti yaptım, bu da hemen gitmiş koşa koşa enaf ziyareti yapmış. Beni takip et Recep Tayyip Erdoğan. İnsanlar geçimsizlikten kendilerini yakıyorlar. Bu Ankara'daki beylerin ar damarı var mı?

RECEP BEY Mİ BENİM ADIM? BENİM ADIM KEMAL KILIÇDAROĞLU'

Man Adası belgelerine defalarca sahte dediler. Savcının iddianamesinden bir bölüm okuyorum: "CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan tarafından teslim edilen dekontlar üzerinde yapılan incelemede, dekontlardaki para hareketleriyle Halkbank'tan gelen yazıda MASAK'tan gelen rapordaki belgeler aynı belgeler" diyor. Recep Bey'e soruyorum, istifa edecek misin? Namusun, şerefin ve haysiyetin varsa bir dakika o koltukta oturmazsın! Sahte diyordun, avukatın da sahte diyordu, yandaşların da sahte diyordu. Verdik savcıya, hiçbirisinin sahte olmadığı çıktı ortaya. Biz zaten 50 sefer araştırmadan çıkartır mıyız? Recep Bey mi benim adım? Benim adım Kemal Kılıçdaroğlu.

İKTİDAR TEFECİLERE HİZMET EDİYOR'

1 milyon 293 bin vatandaşımız bankalar tarafından kara listeye alınmış durumda. Ben bunları söyleyince çok alınıyorlar. Bu sefer ben değil Yeni Şafak gazetesinde yazıyor. Manşetten bir haber veriyor. Son 3 yılda en büyük 1000 sanayi kuruluşu bankalara 10 milyar 800 milyon lira faiz ödedi diyor. Yakasını tefecilere kaptırmış. Tefecilere hizmet eden iktidar, bu iktidardır. Seni tefeciler de kandırıyor. Sevgili Recep Bey, yüksek faizle senden para çekiyorlar. Sen onlara hizmet eder konuma geldin. Sen tefecilere hizmet edip 149 milyar dolar faiz ödersen bu ülkede kim yatırım yapacak.

KERKÜK'TEKİ TÜRKMENLERİN ÖLDÜRÜLMESİ

Kerkük'ün bizim için ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliriz. Onlara her zaman her ortamda destek verdik. Biz onların yaptığı gibi laf ebeliği yapmıyoruz. Kerkük'te Türkmenler sistemli bir şekilde öldürülüyor. Recep Bey duysun, Dışişleri Bakanı da duysun. Ocak ayı içinde 2 değerli Türkmen lider öldürüldü. Hükümetten bir laf duydunuz mu? Recep Bey bir şey söyledi mi? Haberi bile yoktur.

ABD'NİN TERÖR ÖRGÜTÜNE SİLAH VERMESİ ASLA KABUL EDİLEMEZ'

ABD'nin terör örgütüne silah vermesi asla ve asla kabul edilemez. Bir devletin terör örgütünü desteklemesi kabul edilemez. Bizimle müttefiklik ilişkilerinizi sürdürecekseniz bunu kabul etmiyoruz. Bu konuda alınacak her kararı destekleyeceğiz.

'ENİS KARDEŞİM HİÇ ÜZÜLME, MUTLAKA BERAAT EDECEKSİN'

Enis Berberoğlu'na 5 yıl 10 ay hapis cezası verilmiş, bunu asla kabul etmiyoruz. Enis kardeşim hiç üzülme. Sen bu yargılama sürecinden mutlaka ve mutlaka beraat edeceksin.

 İLGİLİ HABERLER